SON DAKİKA
Hava Durumu

MERHABA

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49

Bandırma nın en güzel gazetelerinden biri olan YAŞAM Gazetesi ne ve onun değerli  yayın yönetmeni  ve yazı işleri müdürü olan Ümit BABACAN dostuma teşekkür ederek ilk yazımı yazmaya başlıyorum.

Yazmak zordur. Çünkü kalıcıdır. Söz söylemek de zordur. Bir Arap atasözü vardır. Söz ağızdan çıkıncaya kadar o kişinin esiridir. Ama söz, ağızdan çıkınca o kişi, o sözün esiri olur.

Lakin mesele zoru başarmaktır. İnsanoğlu inandığını söylemesi lazımdır. İnandığını yazması lazımdır.  Onun için sizlerle haftada bir gün buluşmak istiyorum. İnandığım doğruları yazmak istiyorum.

Bu yaşadıklarımız olabilir, düşündüklerimiz olabilir, umduklarımız olabilir, bulduklarımız olabilir… Kısacası aklımızın erdiği, dilimizin döndüğü tüm konular olabilir diyorum.

TERÖR

Bu, ilkyazım olduğuna göre, gündemdeki en önemli konu TERÖR; önce terör olayına bakalım.

Bu ülke insanı hiç hak etmediği terör belasını yaşıyor. En son İstanbul daki yaşanan terör olayı. Bunu hiçbir insan evladı yapamaz, yapmamalı, hele bu ülke insanının yüzde doksanının Müslüman olduğu bir ülkede, bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek düsturu ile yetişen bir nesil bunu asla yapamaz.

Ama dünyanın göz bebeği olan dört iklimin yaşandığı  ŞER GÜÇLERİN her türlü oyununu oynadığı bir ülkede demek ki bunlar oluyor. Taşeron örgütler bu milletin fidan gibi evlatlarına kıyıyor. Ben inanıyorum ki bu milletin evladına kıyanlar ne için kıydıklarını bilmiyorlar. Ama onlara kıydıranlar ne için kıydırdıklarını adları gibi biliyorlar.

İslam hamuru ile yoğrulmuş, kişi kendi için istediğini kardeşi içinde istemedikçe kâmil insan olmaz düsturu ile yetişen biri bunları ne yapar, nede yaptırır.

Bu kadar profesyonel eylemler kesinlikle dış mihrakların tezgâhladığı ve uygulattığı eylemlerdir. Bunun eninde sonunda böyle olduğu orta yere çıkacaktır. Yapan da yaptıran da ortaya çıkacak ve hesabını bu yüce millete verecektir.

Ama burada bize düşen ne?  Önemli olan o. Biz ne acılar atlatmışız. Bunları da atlatırız. Kardeşliğimizi bozmamamız lazım. Aksine her platformda kardeşliğimizi hatırlamamız lazım. Bir olmamız lazım, iri olmamız lazım, diri olmamız lazım. Dış mihrakların ve onların taşeronlarının oyununu ancak böyle bozarız.

Her eylem yeniden diriltmeli bizi, yeniden kendimize getirmeli, yeniden değerlerimize sahip çıkarmalı, yeniden büyük bir millet, büyük bir devlet olduğumuzu hatırlatmalı.

O şehitleri kendi oğlumuz gibi düşünmeli, onların anne ve babalarının yaşadığı acının aynısını bizler de yaşamalıyız. Bizleri bu terör olaylarına alıştırmaya çalışanlara inat alışmamalıyız. Zaten alışamayız. Alışmayacağız.

Evlerimizi, dükkânlarımızı, okullarımızı kısacası yaşadığımız her ortamı, içinde HİLAL ve YILDIZIN bulunduğu rengini kanımızdan alan AY YIZDILI bayrağımız ile süslememiz lazım. Terörün karşısında tek yürek, tek bilek, tek millet olarak demir gibi çelik gibi durmalıyız.

Farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul etmeliyiz. Sorunlarımızı konuşarak, tartışarak, kırmadan dökmeden halletmeliyiz. Halledemiyor isek, senin düşüncen sana, benim düşüncem bana deyip yolumuza devam etmeliyiz.

Batının değerleri ile değil, kendi değerlerimiz ile yolumuza devam etmeliyiz. Batının değerleri bize birkaç gömlek dar gelir. Dar geliyor zaten.

Biz muasır medeniyetin üstüne kendi değerlerimizle ancak çıkabiliriz.

Bu biline ve duyula.

 

               

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.