güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

DÜNYA DEĞİŞİYOR…BM KENDİNE GELİYOR

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:49

                Türkiye Lider ülke olma yönünde hızla ilerliyor. Devlet Başkanımız dünya da gittiği ülkelerde emir alan değil, pazarlık yapan ülke lideri haline geldi.

                En son Sudan Parlamentosuna  girişinde, Başka ülkenin yöneticileri, siyasetçileri hem ayakta alkışlıyor, hem de tekbir getiriyorlar.

                Bunun tabii sebepleri var. Artık haftada bir Rusya Lideri Putin ile görüşme yapıyor. ABD liderine fırça atıyor.

                İstediğinde Orta doğu liderlerini İstanbul da topluyor ve onlara tarihte alamadıkları kararı aldırıyor. Doğu Kudüs ü başkent ilan ettiriyor. Bu yetmiyor. Birleşmiş Milletleri acil toplantıya çağırtıp orada 128 ülkenin DÜNYANIN JANDAMALIĞINI YAPAN ABD ye karşı karar aldırıyor.

                Hem de İsrail ve Amerika nın her türlü tehdit ve şantajına rağmen.

                BM binasında dünya BEŞ ten büyüktür dediğinde herkes hafif bir gülümseme ile TÜRKİYE LİDERİNİ küçümsüyor idi. İsrail e ilişme, ABD ye ilişme sonumuz kötü olur diyen yerli ve yabancı siyasetçi sayısı hiç de az değil idi.

                Ama TÜRKİYE büyük ülke, onlar bize ve bizim değerlerime ilişmesinler, bizde ilişmeyiz. Ama onlar bu ülkede her şeye karışır iken ben niye ülkemi ve devletimi korumayayım refleksi ile hareket ediyor ve her hareketinde, bu milletin de katkıları ile lider olma yönünde hızla ilerliyor.

                Haa bu ara bunlar ve onların yerli ve yabancı unsurları boş duruyor mu? Asla durmuyor. 15 Temmuz hain kalkışmayı örgütlemeye çalışıyorlar, yok olmadı, yeşil doları öne sürüyorlar, yok olmadı, KUDÜS gibi milli ve dini değerlerimiz ile oynamaya kalkıyorlar, yok olmadı, pkk, dehaş, alevi Sünni, Irak, İran, Suriye kartlarını öne sürüyorlar, o yetmedi adi terör eylemleri ile, ülke insanının sinir uçları ile oynamaya kalkıyorlar.

                O yetmedi SOLCU gençleri İSTANBUL ve TÜRKİYE nin muhtelif meydanlarında İSYAN hareketi adı altında kışkırtmaya kalkıyorlar.

                Yeni yeni oyunların peşinde hep koşuyorlar… Ha ülkemizde bunlara yardım etmek isteyen yok mu? elbette çok. Ama bir türlü başarılı olamıyorlar.

                Yani bunların oyunları çok. Ama bu yüce milletin de feraseti var. Bu yüce milletin dünya mazlumlarına yaptığı hizmetler den dolayı da ALLAH ın bir hesabı var bu hesabı hesaplarına katamıyorlar. Yani O hesabı bir türlü tutturamıyorlar.

                İşte tüm mesele bu. Unuttukları yada tutturamadıkları bu hesap yüzünden, bu ülke insanının gayretleri ve liderinin de bitmez tükenmez enerjisi sebebi ile tekrar lider ülke olma yolunda hızla ilerliyoruz.

                BM de son alınan kararın okunması bu olsa gerek.

                Buna inansak da, inanmasak da gerçek bu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.