SON DAKİKA
Hava Durumu

AYNAYA BAKIN AYNAYA!

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:47

                Pilavı bir soğutuyorlar sonra da ısıtıp temcit pilavı gibi önümüze sürüyorlar.

                Birinci Dünya Savaşı’na girmiş, Osmanlı ordusundaki Ermeniler silahları ile Rus ordusuna katılmış, Osmanlı ordusunun dışında bulunan Ermeniler ayaklanmış, hem içeriden hem dışarıdan Osmanlı Devleti’ne saldırmaya başlamışlar, binlerce Osmanlı sivili ve askerini katletmişlerdir.

                Şimdi bu durumda devlet ne yapacaktır?

                Kendisini korumak için gereken tedbirleri alacaktır. Osmanlının yaptığı da budur. Yabancı devletlerin dillerine doladığı “Tehcir Kanunu” bunun için çıkarılmıştır. Bu kanun gereği isyan edenleri savaş bölgesinden çıkarmış yine kendi sınırları içerisinde bulunan Suriye’ye göç ettirmiştir. İsyancıların elebaşları olan 235 Ermeni’yi de tutuklamış, Ermeni komitelerini kapatmıştır.

                İşte yurt dışındaki Ermenilerin her yıl “katliam başlangıcı, soykırım başlangıcı” diye andıkları “24 Nisan” budur.

                Düşmanla işbirliği yapmakla iftihar eden, isyandan sonra “Van’da 1500 Türk kaldı” diye Amerika’ya haber gönderen, bunu yayınlatan Osmanlı Mebusu Vahram Papazyan Efendi gibilerine teşekkür edip alkışlanacak mıydı?

                Gelelim bir başka meseleye. Osmanlı ve batı kaynaklarına göre o tarihteki Ermeni nüfusu hakkında 1 milyon 56 bin ile 1 milyon 555 bin arasında rakamlar verilmektedir. Aslında Osmanlı kayıtlarına göre de Ermeni sayısı 1 milyon 300 bindir.

                Ve bu sayıyı verenin, zamanında Osmanlı nüfus idaresinin başında Mıgırdıç Efendi adında birinin olduğunu söylemenin de herhalde bir anlamı vardır.

                O halde bu bir buçuk milyonluk Ermeni soykırım nereden çıkmıştır?

                Üstelik ortada “soykırım” diye bir şey yoktur. Ermenilerin Doğu Anadolu’daki çarpışmalar ve tehcir sırasında kayıplar verdikleri doğrudur.  Esasen bunu kimse inkar etmemektedir. Ortada bir dünya savaşı ve ayaklanmalar büyük bir isyan ve yine bunun sonucu tehcir söz konusu…

                İşte böyle bir ortamda her iki taraftan da kayıpların olması son derece doğal değil midir?

                ABD Temsilciler Meclisi’nin temcit pilavı gibi önümüze sürdüğü olay ve sahte soykırım iddiaları budur.Şunu da unutmamak gerekir,bu dünya da Türkler Amerikalılardan önce de vardı.

            “Ermenilere soykırım yaptılar” diye yıllar önce olmayan olayları önümüze getirenlere,oturdukları kıtanın ilk sahiplerine  kimin ne yaptığı hatırlatılmalıdır.

           Nerede,Amareka’nın ilk sahipleri Kızılderililer?

          Soykırım mı?

          Vietnam,Irak,Afganistan,Libya ve Suriye…Daha sayalım mı?

          Soykırım mı arıyorsunuz?

         Aynaya bakın,aynaya!

          Ne o?Aynaya baktığınızda, anasından, babasından koparıp, köle yaptığınız Afrikalı  zencileri mi gördünüz?

         Evet, aynaya bakın, aynaya!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.