SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

“YERLİ VE MİLLİ” OLMAK LAFLA OLMAZ

Haber Giriş Tarihi: Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49
 
 
“İstikbal göklerdedir. Göklerinin koruyamıyorsan milletler yarınlarından asla emin olamazlar…”
Kimin sözleridir bunlar?
Mustafa Kemal Atatürk’ün. O Mustafa Kemal Atatürk 15 Mayıs 1925’de “TÜRK TEYYARE CEMİYETİ” ni kurdu. Arkasından 15 Ağustos’ta (TOMTAŞ) TEYYARE VE MOTOR TÜRK ANONİM ŞİRKETİNİ kurarak , Türkiye’de ilk uçak fabrikası Kayseri’de kuruldu. Kurulan bu fabrikada 41 uçak imal edildi. Hatta bu uçaklardan birini Atatürk İran’a hediye etti.
1926 ile 1941 yılları arasında yedi ayrı tipte 212 uçak üretildi. Ayrıca uçakların onarımı için 6 Ekim 1926’da Eskişehir’de Teyyare fabrikası, Etimesgut Uçak Fabrikası da bir müddet sonra faaliyete başladı.
Tarih 22 Eylül 2017
ABD Başkanı D.Trump ile Sayın Erdoğan baş başa görüşüyor ve 11 milyar dolarlık uçak alımı anlaşması yapılıyor. Türkiye 40 adet Boeing alıyor…
Tarih 5 Ocak 2018
Fransa Cumhurbaşkanı E.Macron ie Türkiye Cumhurbaşkanı yine baş başa görüşüyor ve 7.5 milyar dolarlık Airbus firmasından 25 adet uçak alma anlaşması yapılıyor.
Ve gelelim asıl meseleye, Atatürk, “Biz yeni genç bir Türkiye kuruyoruz. Yabancı ülkelere bağımlı olmaktan kurtulmalıyız…” derken kendilerine her fırsatta “YERLİ VE MİLLİ” diyebilenlere, kim yerli, kim milli diye sormak gerekir.
“YERLİ VE MİLLİ” diyebilenlere, kim yerli kim milli diye sormak gerekir. 
“YERLİ VE MİLLİ” olmak lafla olmaz. Laf salatalığı yaparak bizleri kandıramazsınız. Zira,biz kandırılanlardan değiliz.