güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

ANKARA NOTLARI

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:49

            Ankara, Türkiye’nin başkenti. Kimilerine göre çok sevilen, şaire göre ise İSTANBUL a dönüşünü sevdiğim dediği kent ANKARA.

            Sekiz yıl bilfiil yaşadığım bir kent ANKARA.

            Eski dostlukları yâd etmek üzere iki günlük bir ziyaret yaptım. Önce Ak PARTİ genel merkezine uğradım. Söğüt özündeki bu bina harika bir bina. Yöredeki binalardan mimari özelliğinden  biraz farklı bir mimarisi var. Bu fark genel merkezdeki çalışan ve hizmet eden personel ede yansımış. Durumları müsait ise randevusuz karşılayıp, çay ve yemek konusunda bonkör davranıyorlar.

            Sizi dinleyip notları alıyorlar. Gereken yere ulaştıracaklarını söylüyorlar.

            Gerisi… Bekleyip göreceğiz.

            MEMUR SEN

             Daha sonra,Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali YALÇIN beyi ziyaret ediyorum.

2001-2008 yılları arasında Diyanet Sen ve Memur Sen Konfederasyonunda  yöneticilik yapmış biri olarak gurur duydum. O dönem bir iddiam vardı. Bu konfederasyon Türkiye’nin en büyük MEMUR SENDİKASI olacak. O zamanlar gittiğimiz her ilde, ilçede, il ve ilçenin ileri gelen müdürleri, Ankara da ise genel müdür ve diğer bürokratları bizlere akıl almaz zorluklar çıkarıyorlardı, hatta hakarete varan konuşmalar yapıyorlardı, küçümsüyorlardı, bazen üyelerimize baskı ve yıldırma politikaları uyguluyorlardı.

            Bendenizde o zamanki başkanlarıma, aynen şunu diyordum. SİZ HAKLININ YANINDA DURUN, DİKLEŞMEYİN AMA DİK DURUN. MEMUR SEN İLKELERİNDEN VAZGEÇMEYİN. BU GÜN SİZİ TEHDİT EDENLER YARIN SİZDEN REFERANS İSTEMEYE GELECEKLER. AMA YILMAYIN. YIKILMAYIN…

            O günler geride kaldı. Aynen dediğim gibi oldu. KONFEDERASYONUMUZ TÜRKİYENİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLDU. Başına da Ali YALÇIN gibi gözünü budaktan esirgemeyen, misyonunu her zeminde temsil eden. MEMUR SEN bayrağını, TÜRKİYE de değil, İSLAM ALEMİ ve BATI dünyasında en zirveye taşıyacak bir genel başkanımız oldu.

            Sayın genel başkanımız bizi hemen kabul etti. Çocuk yaşta şiirlerine ve yazılarına sevdalandığım M.AKİF İNAN ağabeyimizin  külliyatını,ömrümün sonuna kadar saklamak okumak ve feyz almak için bendeniz e hediye etti.

            Sayın genel başkanımı tebrik ettim. 15 Temmuz gecesi hain yapıya karşı mücadelesinden dolayı. Bu hain yapı Türkiye de her zerreye sızmış, en az sızdığı kurumlardan biri de Memur Sen konfederasyonu, bu yapı içinde hain yapıdan  tek fert kalmayıncaya kadar mücadele edilmesi gerektiği, ama bu yapı temizlenirken kurunun yanında yanan mazlumlara da sahip çıkılması gerektiği üzerinde sohbetimiz oldu. Bu konuda sendika olarak her zeminde mücadele ettiklerini ama bazen bürokratların hala konu ile ilgili inisiyatif alamadıklarından dolayı mazlum olan az sayıda da olsa bazı kardeşlerimizin mağdur olduğunu, bunların ise durumu ile ilgili her türlü çalışmayı yaptıklarını bizlerle Ali YALÇIN başkanımız paylaştı.

            Eski günlerden bu günlere gelmenin mutluluğunu yaşayarak genel merkezden ayrıldım.

            Daha sonra KIZILAY daki bazı dostlarımı ziyaret ettim. Özellikle esnaf olan dostlar, KIZILAY eski Kızılay değil, birkaç bomba eyleminden sonra KIZILAY a insanlar işi düşmeyince inmiyorlar dediklerine şahit oldum. İşlerin bundan dolayı biraz zayıfladığından dem vurdular.

            Bu ara bazı büyük bina ve dükkânların boş olduğunu gördüm, bunlar ne diye sorduğumda, bunlar onbeş temmuz sonu fetö den devlete kalan ganimetler dediler. Yani Milletin malı millete dönmüş.

            17-25 Aralıkta bu ülkenin Cumhurbaşkanına attıkları iftiranın altında kalmışlar. En büyük soygunu bu paralel çete yapmış.

            Tarihimizde de aynı olmadı mı? Milleti soyanlar hep millete hizmet eden liderlere aynı damgayı vurmaya çalışmadı mı?

            Menderes, Özal, Erbakan ve daha nice lidere aynı damgayı vurmaya çalışmadılar mı?

            Kendileri deyim yerinde ise, malı götürürken, bankaları boşaltırken, yurt dışında kumar masalarında bu ülkenin kaynaklarını heba ederken, ülkeye hizmet eden  liderlere hep aynı yaftayı vurmadılar mı?

            Bu millet öyle büyük bir millet ki, kimin ne mal olduğunu bilir.

            Kalbi ve aklı ile tartar, bin yıl devam edecek denilen 28 Şubatları 5 yılda, 15 Temmuz gibi işgal hareketlerini ise beş altı saatte bitirir.

            Artık bu ülkede bir daha hiçbir kudret işgal hareketine giremez. Dikkat ederseniz, ihtilal demedim. İşgal hareketi dedim.

            15 Temmuz da oyun büyük idi. Ülkemizi dünyanın şer güçleri ile yerli hainleri bir oldular işgal etmeye kalktılar.

            Ama bir yanlış yaptılar. Milleti küçümsediler, Yeni TÜRKİYE nin yeni liderini küçümsediler ve yanıldılar.

            Birde hesap hatası yaptılar. En büyük hesabı gören ALLAH ı unuttular. Allah ın hesabının galip  geleceğini unuttular.

            Bombaları ile ağababalarına güvendiler. Ama o güven boş çıktı.

            Konu mühim konu önemli, konuya sahip çıkmak lazım. Az yazarsın çok yazdırırlar adama. Az söylersin çok söyletirler adama. Makam önemli, makama önem vermesen elinden alırlar. Şöhretin gider. Yolda kimse selam vermez. Şöhret zordur. Herkes taşıyamaz. İnsanı serhoş eder. Liderlik zor zanaattir. Adamı yanıltır. Adamı hem yüceltir, hem dibe vurdurur.Hayat çok zor zaten yaaa… Dün hocaefendi denilenlerin bu günkü haline bak…İbret almak lazım…Eskiler ne demiş, ne oldum deme ne olacağım de.

            Valla dostlar ben bunları yazdım ama acaba niye yazdım. Anlamadım. Ama kalem yazıyor, kalp yaz diyor bende yazdım işte. Bu haftalık ta bu kadar selamlar.

                                   DÜZELTME VE YANIT METNİDİR

            Gazetenizin 14.02.2017 tarihli nüshasında Süleyman Bahadır imzasıyla kaleme alınan “Ak Parti Balıkesir Teşkilatında Neler Oluyor”başlıklı köşe yazısında  şahsımla ilgili gerçeklere uygun olmayan  kamuoyunu yanıltıcı yazı yayımlanmıştır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, gerçeklerin duyurulması amacıyla aşağıda yer alan açıklamanın yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

            Yazı içeriğinde özetle; şahsımın kendisini mahkemeye verdiğini, bir face yorumu nedeniyle kendisini mahkemeye verdiğimi, şahsın herkes haddini bilsin dediğimi, ben layüselim dediğimi, beni kimse tenkit edemez dediğimi, kendisinin bu durumdan onur duyduğunu belirtmiştir. Olay tamıyla çarpıtılarak kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Emin buldan tv adlı internet sitesinde yayınlanan şahsımla alakalı bir haber üzerine, aynı sitede habere ilişkin yapılan yorumların hakaret ve iftira içermesi sebebiyle,, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı na 14.03.2016 tarihinde suç duyurusunda bulundum. Yapılan hakaret ve iftira içerikli yorumlar rumuz isimle yapıldığı için dilekçem içeriğinde hiçbir isme yer vermem mümkün olmadı. Yine  şikayetimde yazılanın aksine “herkes haddini bilsin, ben layüselim, beni kimse tenkit edemez” şeklinde bir ibare yer almamaktadır. Başsavcılıkça yapılan soruşturma ile rumuz isimlerin kimlere ait olduğu tespit  edilerek, yine Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca. Balıkesir 3.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava açıldı.Yazarca iddia edilenin aksine  yapılan yorum ve bir face yorumu değil haber yorumudur. Yazar yorum içeriği suç teşkil etmekte olup, dava Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca  açılmıştır.Ancak tüm bu hususlar yazar tarafından gizlenmek suretiyle kamuoyunun yanıltıcı ve maddi gerçeğe aykırı şekilde kişilik haklarıma saldırılmaktadır.

            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

            Bu açıklama 5187 sayılı Basın kanunu nun 14.maddesine istinaden aynı sayfada, aynı sutunlarla, aynı puntolarla, aynı şekilde yayımlanmasını kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle rica ederim.

            SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını, bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekilini olarak talep ederiz. 21,02,2017

 

                                                                                                                      İHTAR EDEN

                                                                                                                      Ahmet GÜR

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.