güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜRKİYE 100 YILI HEYECAN         

Yazının Giriş Tarihi: 08.07.2023 00:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.07.2023 17:33

Bu hafta Ankara da bir toplantıya davet edildim. Toplantı sonu boş bir günüm var idi. Bu günümü vekâletini verdiğimiz Balıkesir Milletvekillerini bir ziyaret edeyim dedim. Salı günü idi. Mecliste muhalefetin grup toplantıları var idi.

Yani meclis ana baba günü gibi idi. Önce Ak Parti genel Başkan yardımcısı hemşerimiz Belgin Uygur hanımefendiyi ziyaret ettim. Belgin hanım deyim yerinde ise nezaketi, çalışkanlığı ve siyasete verdiği önem ile deyim yerinde ise o koltuğu hak etmiş, koltuğun hakkını tam veren bir siyasetçimiz, kendisi ile Balıkesir siyaseti ve sivil toplum örgütleri ile verimle bir görüşme yaptık. Ben şahsen bu koltukta Balıkesirli bir vekilimizin bulunmasından ve Balıkesirlilere verdiği önemi gördükten sonra çok memnun oldum. Önümüzdeki dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan a iyi bir sivil toplum diyalogları ile Türkiye yüzyılında büyük katkılar sunacağı inancım bir kat arttı.

Daha sonra Balıkesir vekilimiz İsmail OK beyi ziyaret ettim. İsmail Bey ile yılların dostluğu var. İkimiz de sendikal kökenliyiz. Kendisi ile geçtiğimiz seçimin bir kritiğini yaptıktan sonra yaklaşan yerel seçimler ile ilgili uzun bir sohbetimiz oldu. Aynı zamanda İsmail Bey de yılların birikimi gördüm. Bu birikimini hem Türkiye siyasetinde, hem de Balıkesir siyasetinde en güzel şekilde kullanacağımızdan hiç şüphem yok. Yani Türkiye yüzyılına büyük katkılar sunacağından zerre şüphem yok. İsmail beyin vatan sevdasını, millet muhabbetini daha gençlik yıllarından beri bilen biri olarak kendisinden bir Balıkesirli olarak çok işler beklediğimizi belirttim, o da elinden geleni yapacağını söyledi.

Daha sonra Mustafa Canbey i ziyaret ettim. Mustafa Bey ikinci dönemi, gençliğinden beri hem devletin önemli kademelerinde, vekilliğinden önce siyasetin basın kanadında çok büyük tecrübeleri olduğunu zaten biliyor idim. Kendisinin bu ikinci döneminde ise daha heyecanlı, daha birikimli ve Türkiye yüzyılına katkısının heyecanına şahit oldum. Kendisi ile bir müddet önümüzdeki dönemin konuları ile verimli bir sohbet ettikten sonra meclis odasından ayrıldım.

Daha sonra Genç vekilimiz Ali Taylan Öztaylan vekilimizin odasına gittim. Gündem çok yoğun olması ve kendisinin meclis dışında olması hasebi ile kendisi ile görüşmek nasip olmadı. Ama Ali Taylan Öztaylan vekilimiz hem genç hem birikimli hem de Ankara’yı tanıması hasebi ile inşallah bu Türkiye yüzyılının inşasında Reis e en çok yardım edecek genç ve enerjik vekillerimizden biri olacağına inancım tam. Hem Ali Taylan Öztaylan vekilimizin siyasette vatan sevdalı bir aileden gelmesi, Babası Cemal Öztaylan’ın ettiği hizmetlerini bilmesi, tecrübesini de eklersek, her evlat Babasını geçmesi lazım düşüncesini de hatırlarsak inşallah Balıkesir, Bandırma ve Türkiye siyasetine çok hizmet edeceğinden zerre şüphem yok. İnşallah kendisi ile Bandırma ya geldiğinde ve Tekrar Ankara ya gittiğimizde görüşme nasip olur diyerek meclisten ayrıldım.

Ama o gün vekillerimizin bir dakika boş olmadıklarını, Türkiye yüzyılı için ataması yapılan Bakanlar dan randevu alarak topluca, birlik ve beraberlik halinde bakanlarımızı ziyaret ettiklerini, arta kalan zamanda da odalarında Balıkesir’den gelen misafirlerini ağırladıklarını, tatlı bir telaşın içinde olduklarını gözlemledim. Aynı zamanda meclis çalışmalarını da kaçırmamaya ç alıştıklarını ve Bandırmalı vekili Turhan Çömez in ilk arızasını çıkardığını beraberce izlemiş olduk. Bu dönem de Turhan Çömez in mecliste baya arıca çıkarma ihtimalinin olduğunu da Salı günü mecliste izlemiş oldum. Ne diyelim keskin sirke küpüne zarar verirmiş.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.