SON DAKİKA
Hava Durumu

HAYATTA HEP YAPMACIK İNSANLAR MI VAR?

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:48

Olduğundan farklı görünen, ilgileniyor gibi görünüp hiç umursamayan, içi dışı farklı insanlardan hep şikayet ederiz.

Peki biz ne kadar doğalız?

Kendimize, diğer insanlara, olaylara, yaşama karşı bir düşünelim. Hangimiz başarabiliyoruz kendimiz olmayı.Hep bir yapmacık haller, tavırlar, duruma göre şekil almalar.

Bazen birilerine kendini beğendirme çabası, bazen daha çok sevilmek için sarf edilen davranış durumu.

Bazı durumlarda da mutsuz olduğumuz halde mutluymuşuz gibi davranıyoruz ya! İşte bu durum bir insan için en zor, en yaralayıcı ve de mutlu rolü yaparken en acı veren durum olsa gerek.

Bazen aile içinde de olan, günümüz toplumunda da yaygınlaşan, sıradan ve sergilenmesinde hiçbir sıkıntı görünmeyen; göstermelik gülüşler, bakışlar, sözler, davranışlar. Peki bunlar ne için; başkalarına iyi görünmek mi, ilişki durumuna göre onurumuzu kurtarmak mı, ağızlarına laf vermemek mi Bu soruların cevabı galiba insanın ta kendisinde saklı.

Toplum içerisinde genel anlamda, özü sözü bir olan insanların sayılarının çok  azaldığını söylersem yanılmamış olurum.

Ama tüm bunlara rağmen sayıları azalmış olan bu insanlar;

Maskelerinden arınmış, iç güzelliklerini göstererek, farklı düşünceye sahip kişilerin yanında kendi düşüncelerini olduğu gibi söyleyerek, içlerindeki enerjiyi, sıcaklığı, gözlerindeki ışıltıyı, seslerindeki tınıyı hissettirerek, önemli bir şey anlatırken başka herhangi bir şeyle (telefon, tv vb) uğraşmayıp gözlerinizin içine bakıp sizi dikkatle dinleyerek, olmadığı gibi davranmanın kendine bir şey katmayacağını bilip hareketlerini ona göre sergileyerek gösterirler kendilerini.

Böyle insanlarla tanıştığımızda hemen kanımız kaynar, içimiz ısınır,  şeytan tüyü var deriz. Çünkü, hayattaki bu yapmacık davranışlar yumağıyla birlikte kaybetmeye başladığımız öz benliğimiz yani özlediğimiz kendimizi onlarda buluruz.

Bu karakterdeki insanlar; karşısındakine her zaman güven verir, başkalarına kendini beğendirmek için yaşamazlar, kendilerini dünyanın merkezine koymazlar, empati yaparlar, seni önemsediği için ararlar, sorarlar, senin için meraklanırlar, kalabalıklar arasında bile samimiyetleri fark edilir. Aslında her durumda, her olayda, her şartta, her ortamda farklılıkları fark edilir.

Bu tür insanlar, sayıları gün geçtikçe azalan, nadir bulunan değerli insanlardır. Bu kişileri bulduğunuzda  sımsıkı sarılın, sakın bırakmayın. Çünkü, onlardan size; iyi birer eş, sevgili, arkadaş, dost, aile olur. Sevgiyle kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.