güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ SAHTE MİLLİETÇİ GÖSTELERİNE ALDANIP ÜMMETÇİLERE OY VERMEKTEN UZAK DURMALIDIR

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:50

Değerli okurlarım, 7 Haziran seçimler ortaya çıktığı andan bugüne ülkemizdeki ümmetçi zihniyet taşıyan partilerin önde gelenleri seçmen kandırmak için her türlü kılığa girip, her türlü kılık ve kıyafet ile her türlü görünüşlerine uyan sözlerle Türk seçmenini kendilerine çekmeye uğraşmaktadırlar.

Geçi iktidar partisi dışında ümmetçi partiler bu davranışları göstermekte fazla heves sahibi görülmemektedirler diye düşünmektedirler. Bu nedenledir ki ümmetçi olduğunu düşündüğüm söylemlerinden ve uygularından ümmetçi olduğunu çıkarmaya yerinde olacağını düşündüğüm, iktidar partimiz Türk seçmenine kucağını açmış oy verene kadar ne olursanız olun bana gelin demektedir kanaatindeyim.

Ama iktidara geldiği andan bugüne kadar icraatlarından, söylemlerinden çıkarmaktayım ki ümmetçi zihniyet sahibi olduk. Türk insanını bu yönden kucaklaşmaya çalışmakta. Bu sebepledir ki Türk vatandaşı olan herkesin kardeş olup aynı milletten olduğunu ileri sürmektedir diye düşünmekteyim. Öyle olmalı ki herkesin dahil olduğunu söylediği bir milletin varlığından söz ederken bu milletin adını koymaktan bu zihniyetin nedeni ile uzak durmakta, Türk insanını bu millet bu millet diye oyalayıp, bu milletin Türk milleti olduğunu veya Kürt, Arap gibi milletlerden biri olduğunu bir türlü söyleyememektedir.

Çünkü yeryüzünde hiçbir din sahibi grubun adı millet olmamıştır. Bu nedenle yeryüzünden ne Hıristiyan milleti, ne Musevi milleti ne de İslam milleti diye millet adı var olmamıştır.  Bu dini grupların adı ümmettir.

Gelecek için kurmak istediği sistemlerin, gelecek için yaptığı projeleri ümmet zihniyetine dayandırarak hazırladığını düşündüğüm iktidar partimiz bu nedenle ülkemizdeki etkin grupların alt ve üst kimliklerini kendi varlıklarını kimliklerini unutturmak için elinden geleni yapmaya yönelmiş görüntüler vermektedir düşüncesini taşımaktayım.

Bence bu nedenle olsa gerekir ki ülkemizin ve devletimizin temel dayanağı olan Türk milletini yok kabul etmeye yönelmiş. Türk kimliği ve bu kimliğe ait kimlik ve özellikleri unutulsun diye, gereken her türlü çalışmayı yapmakta ve sergilemekte mahsur görmemekte olan bir tutum izlemeye yönelmiş, görüntü vermeye diye düşünmekteyim.

Nitekim bence bunun en bariz görüntülerini Atatürk’ün sözlerinden “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” sloganını yazılı olduğu her yerden kaldırmaya çalışması ve kaldırması pek çok resmi dairelerin resmi levhaları üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti yazısını kaldırmaya çalışması ve Osmanlıca diye bir dilin varlığından söz edip aslında bir ümmet dili olan sözde lisan olan Osmanlıcanın öğretim kurumlarında ders kabul edilmesi gibi icraatlar oluşturmaktadır.

Bu gibi davranışları daha da çoğaltmak ve örnek olarak göstermek mümkündür. İktidar partimiz milliyetçilik kimliğinin sadece Türklere değil Kürtlere karşı kimlik savaşı vermeye çalıştıklarını söyleyen kendilerinin ayrı bir millet olduğunu ileri süren Kürt milliyetçilerine karşı da bölücü Kürtlere karşı da uygulamaya yönelmiş görüntüler vermek olduğunu kanaatindeyim.

Bu nedenle olsa gerekir ki onları da memnun etmek için çözüm süreci adıyla bazı tavizler vererek veyahut verdiği izlenimini uyandırarak kendi zihniyetini yaklaştırmaya onlara da şirin gözükmeye çalışmaya yönelmiştir diye düşünmekteyim.

Nitekim bu amaçla olsa gerekir ki aslında bir Türk devleti olan Eyyübi Devletini, Kürt devleti Selahattin Eyyubiyi Kürt göstererek onlara şirin gözükmeye çalışmakta, hatta bu grubu Malazgirt savaşının kazanılmasında Alparslan’nın safında çaldıran savaşında Yavuz Sultan Selim’in yanında bu savaşın kazanılmasında önemli unsur olarak göstermekte bu Türk zaviyelerini onlara armağan ederken onlara şirin görünmek uğruna Türk tarihi geçmişini taklit etmekten bu yolla ayrılıkçı Kürtlerin, Kürt milliyetçiliğini kendileri hesabına kazanacaklarını hesapladıklarını düşünmekteyim.

İktidar partimiz bence bu örneksediği çalışmalar ve benzeri çalışmalarla Türk milliyetçiliği ve Kürt milliyetçiliği kavramlarına ve kavramlara bağlı yaşayan grupların yıpratıp zayıflatmayı, bir yandan da hız verdiği ümmetçilik fikri ve bunun alt çalışması olan mezhepçilik fikirleri ile ortadan kaldırmaya yönelmiş görülmektedir kanaatine sahibim.

Şimdi birilerinin bu adamlar düşündüğü zihniyette ise böyle davranmakta haklıdırlar dediğini duyar gibiyim. Evet doğrudur. İktidar grubu bu şekilde çalışmakta bu yasalar bu şekilde çalışma özgürlüğüne sahiptirler. Buna bir diyeceğimiz olamaz. Zaten düşünceme göre onlara neden böyle davranıyorsunuz demek hakkımız da yoktur.

Bizler eğer onlara karşı isek yani ümmetçi değil milletçi ve ulusalcı isek ancak kendimiz gibi düşünenlere karşı söz söylemek milletçi ve ulusalcıları uyarmak haklarına sahibiz diye düşünmekteyim.

Bu nedenle Türk milliyetçilerine ve Kürt milliyetçilerine hatırlatmak isterim ki ümmiyetçilik zihniyeti ne tür bir milliyetçilik, ne tür bir ulusalcılık olursa olsun bu kavramlara karşıdır. Onları hası rakibidir. Fırsat bulduğu anda, hakimiyete sahip olduğu anda onları yok edecektir.

Buna dayanarak diyebilirim ki milliyetçi ve ulusalcılar Hangi millet ve ulustan olursa olsunlar ister kendi dinlerinin mensubu ümmetçilerle ister farklı dinlere mensup ümmetçilerle işbirliği ortaklığa yöneldiklerinde onlar tarafından yok edilmeye bir oranda fırsat vermiş olacaklardır kanaatini taşımaktayım.

Bu nedenledir ki ülkem dahilinde ki Milliyetçi ve ulusalcılara tavsiyem ümmetçilerin her sözüne inanmamaları, kılık kıyafetlerine bu kılık kıyafetleriyle milliyetçilik görünüşü vermelerine aldanmamalıdırlar. Aldanıpta siyasi parti olarak onlarla ortaklığa işbirliğine yönelmemeleri gerektiği gibi milliyetçi ortaklığa işbirliğine yönelmemeleri gerektiği gibi milliyetçi ve ulusal seçmenlerinde bu aldatıcı görünüş ve sözleri nedeni ile ümmetçi partilere oy vermemeleri gereklidir düşüncesindeyim.

Aksi takdirde ki davranışlar milliyetçi ve ulusalcı görüş sahiplerinin kendi kendisini inkarı demek olacağı gibi hasmına silah vermek durumu doğacaktır. Düşüncesini taşımaktayım.

Ülkemizde ki iktidar partisinin ümmetçi zihniyete daha yakın olduğunu hatta o zihniyette olduğunu zaten iktidar partisi mensuplarından bozulmalarının bu tür beyanlarından yine onlara mensup bireylerin taşıdıkları söyledikleri Osmancılık yeni Osmancılık gibi fikirlerinde ümmeçliğe işaret eden fikirler olduğunu düşündüğümden bu partinin ümmetçi zihniyet sahibi hiç değilse bu zihniyet sahiplerinden güç aldığını düşünmekteyim.

Bugün birileri çıkıp Cumhurbaşkanlığı sanayi önünde bazı devlet başkanlarını karşılamada 16 Türk devletinin askeri kıyafetlerini giymiş askerlerden oluşan bir temsili asker gurubuyla gösteri yapılmasını iktidarın Türkçülüğüne mal etmekte bu iktidar Türkçüdür demektedirler.

Ne tuhaftır ki bu icraat 7 Haziran seçimi ortaya çıkıp MHP ile seçimde rakip olma durumu ortaya çıkınca söz konusu olmuştur. Bu gösteri ile Türkçü partilerden Türk milliyetçilerinden oy çalma amaçlandığı bence açıkça ortadadır. Çünkü bu gösteriye rağmen ala en alt basamakta ki seçmeni neden en üst düzeyinde ki yöneticisine kadar bu parti üyelerinden hiç kimse tarafından ben Türküm dediğini duymadığım gibi çok kimse de duymamıştır.

Hele hele gördüğüm bildiğim kadarıyla bu parti teşkilatlarının üst kadrolarından hiçbir bireyin yazılı ve sözlü medya da ben Türküm dediğine rastlamamışımdır. Üstelik bu parti mensuplarının eski Türk devletlerini onlara ait eşya ve sembolleri kullanarak seçim kazanmaya çalışmalarının ilk örneği de değildir. Bunun için yerel çalışmalarının ilk örneği de değildir.

Bunu için yerek seçimlere yerel seçimin çevremizde ki tarihçesine baktığımızda yerel seçim kazanarak yerleşim yerimizin Belediye Reisi olan Cemal Öztaylan’ın sergilediği bir icraat akla gelmemektedir. Çünkü bu zat seçim sonrasında başkan olduğunda Cumhuriyet alanına yaptığı düzenleme de Atatürk anıtının arkasına 16 bayrak direği dikmiştir.

Yukarı da belirttiğim 16 Türk devletinin taşa yazılı olarak adını tespit etmiştir. Sözde bu direklerde bu 16 Türk devletinin bayrağı dalgalanarak ve Bandırma bu bayraklar vasıtasıyla geçmişte ki Türk tarihini ve Türk milliyetçiliğini tanıyacaktı. Ne var ki bu direklerde söz konusu bu bayraklar hiçbir zaman dalgalanmamış daha doğrusu dalgalanamamıştır.

Bu da gösteriyor ki o direkleri direkten şahıs Türkçülük konusunda gerçekten Türkçülük bilgisinden uzaktır. Belki o da daha sonra ki Milletvekili seçiminde kendisine Türk Milliyetçilerini oy vermesini sağlamak için bu girişimde bulunmuştur.

Hakikatten o belediye reisi o direkleri dikmiş ama eski Türk devletleri bayraklarını direklerde dalgalandıramamıştır. Ne var ki bu icraaatten sonra ilk seçimde iktidar partisinden milletvekili olmayı başarmış ve 2 dönemde milletvekilliği yapmıştır.

Bu örnekler gösterir ki ümmetçi zihniyet sahipleri milliyetçi olmamalarına karşılık Türk milliyetçisi gibi gözüküp onlar kandırıp oylarını almak için Türkçülüğe işaret eden bayrakları üniformaları taşıyarak dolaşabilirler. Hatta kendilerinin Türkçü olduğunu zannettirecek ibarelerde kullanabilirler. Onlarla işbirliğine gitmemek onlara oy desteği vermemek bence Türk milliyetçilerinin, Türkçülerin görevi dikkat edeceği önemki husus olmalıdır.

Aynı şeyi bu çevreler Kürt milliyetçilerine de yapacaklarından gerektiğinde başı bağlayıp onların yerek oyunlarıyla zılgıtlarıyla aralarına karışsalar bile aslında bu ümmetçilerin kendi ulaşacaklarına milliyetçiliklerine hasım olduklarını her an kendilerine zarar verebileceklerini onlarda bence unutmamalı onlarla işbirliğinden onlara oy vererek destek olmaktan uzak durmalıdırlar.

Zaten çözüm sürecinin izlediği zaman süreci de uygulamada ki mehter marşı ilerleyişinin de ümmetçilerin kürt milliyetçilerinin aslında söyledikleri kadar dostları olmadıklarını gösterir bir durum olduğunu düşünmekteyim.

Bütün bunlardan sonra başta Türk milliyetçileri, Türkçüler olmak üzere ülkemizde yaşayan tüm etnik guruplar ümmetçilik fikrinin kendi ulusalcılık ve milliyetçilik fikirlerine karşı hasım olduğunu bilmeli kendilerine ait partileri vasıtasıyla onlarla işbirliğine gitmekten uzak durmalıdırlar.

Hatta bu gurupların seçmenleri ümmetçi parti hesabına oy kullanmaktan uzak durmalıdırlar. Şahsen şunu da eklemek isterim ki farklı ümmetçi veya farklı mezhepçi partiler dahi kendi ümmetçilik ve mezhepçiliklerine ters düşen partilerle iş birliğinden uzak durmalı seçmenleri rakip ümmetçi partilere rey vermekten nazar etmelidir.

Sözün kısası Türk Milliyetçileri sahte milliyetçilik gösterilerine aldanıp ümmetçilere oy vermekten uzak durmalıdırlar.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.