güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

Bandırmada Tutulamayan Vaatler, Yarım Bırakılan İcraatlar

Yazının Giriş Tarihi: 29.03.2024 08:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.03.2024 08:24

Ne var ki bu kanalizasyon sisteminin arızaları ortaya çıkmış, şehrimizin liman kesimindeki önemli caddeleri, sokakları ve haliyle bu cadde ve sokaklardaki iş yerleri ve evler kuvvetli bir yağmurda taşan kanalizasyon sularıyla su baskınına uğramış, bandırma belediye teşkilatının elinde yeterli boşaltma vasıtası olmadığından Balıkesir belediyesinden alınan yardımlarla pis su baskınına uğrayan depolar, iş yerleri, alt karlarda bulunan meskenler boşaltılabilmiştir. Bu su baskınıyla bozulan yollar ve haliyle yetersizliği meydana çıkan kanalizasyon sistemi iş başındaki yeni belediye yönetimince yeni masraflar yapılarak sil baştan yenilenmiştir.

Yine geçmiş dönem yerel yönetiminde bulunan bazı yöneticilerin şehrin sokaklarında caddelerinde yaptığı yenilemeler de Çin devletinden getirilen parke taşları kullanılmış ve ucuz olarak ithal edildiği belirtilen bu yol döşeme malzemeleriyle şehrimiz yolları döşenmiş ama ne hikmetse bu yeni yol döşenmesi meydan döşenmesi işlemlerinde kullanılan malzemenin şehrimizin kış şartlarına uygun şekilde döşenmediği kış sezonunda ortaya çıkmış, bu malzemelerin kış süresinde sebep olduğu kaymalarla halkımızın bazı sakatlıklar yaşaması görülebilmiştir.

Üstelik bu yeni döşeme sistemi o kadar alel acele yapılmıştır ki üzerinden geçen kısa bir zaman sonrasında bu parke taşları kopmalar göstermiş, bu icraatı yapan yöneticiden sonraki yerel yönetim bu döşeme malzemelerini hem kış şartlarında kaymaları ortadan kaldıracak hem de kısa zamanda bozulan kopan parke talaşlarını elden geçirecek yeni bir çalışma gerçekleştirmek durumunda kalmıştır. Bu arada şunu da vurgulamak isterim ki Çin’den alınan bu yapı malzemelerinin Çin yönetimi tarafından özgürlükleri elinden alınan Uygur Türkleri tarafından yapılmış olması hesabıyla Çin yönetiminin Uygur Türklerini acımasızca köleleştirilircesine daha fazla çalışmaya zorlanmasına da sebep olduğu düşüncesinde bulunmaktayım.

Türkçü, milliyetçi olduğu iddialarında bulunan kişileri sözüm ona kamu maliyetini düşürmek kar amacıyla yaptığı bu Çin’den taş alma işleminin ülkemizin dışarıya döviz gönderme işlemini de yarattığını söylemek mümkündür. Bu arada belirtmek isterim ki ne yukarıda belirttiğim halk otobüsleri alımında nede önümüzdeki yerel seçim öncesinde Balıkesir büyükşehir belediyesinin aracılığıyla şehrimizdeki halk otobüs sahiplerine aldırıldığı görülen yeni otobüslerimiz de şehrimiz halkının engelli vatandaşlarımıza hizmet verebilecek, onlara bu ulaşım sisteminden kolaylıkla faydalanabilecekleri ulaşım araçlarının alınmadığı görülmüştür.

Halk otobüslerinin sahiplerinin büyük paralarla aldığı bu halk otobüslerinin bu eksiklikleri görüldüğü gibi belediyemizin kendi araçlarının olmaması nedeniyle şehrimizde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza bedava ulaşım imkanını sınırlayan belediyemizin kendi araçları olduğunda böyle bir sınırlama olması mümkün olmayan kısıtlama uygulamaları da şehrimizde uygulanmaya başlamıştır. Yine şehrimizde görülen yol ve cadde düzenlemelerinde engellilere özellikle görme özürlülere kolaylık sağlayacak sistemlerin yeterli şekilde yer almadığı yol ve cadde düzenlemeleri yapan belediye yöneticileri de görülebilmiştir.

Bütün bunlardan daha önemlisi yerel seçim öncesinde pek çok icraatlardan bahsetmesine rağmen daha görev süresi dolmadan bence yaptığı icraatlardan dolayı soruşturmaya uğrama korkusuyla kendisine dokunulmazlık sağlayabilecek milletvekili olma imkanını elde etmek amacıyla genel seçimlere katılıp milletvekili olarak görev alırken Bandırmalıya vaat ettiği belediye başkanlığını bırakan yöneticilerimiz de olmuştur. Bütün bu yapılamayan vaatleri hatalı yapılan icraatları dile getirmemin sebebi önümüzdeki seçimlerde halkımızın bu tür icraatları ortaya koymayacak, bu tür vaatleri ortaya koymayacak yerel yönetim icraatlarını vaatlerini yerine getirecek yöneticiler seçmesine kolaylık sağlamaktır.

Şunu önemle vurgulamak isterim ki şehrimizde bu tür vaatler ve icraatlar koymuş çeşitli görevlerde bir defa veya iki defa hatta daha çok kereler görev almış kişilerin bu yerel seçimde olan adaylıklarını dikkatle değerlendirip bu değerlendirmeye göre bu tür kişilere buna göre destek ve oy vermelerinin şehrimiz kamuoyumuz açısından veya seçmenlerin şahsi ve ailevi beklentileri açısından yerine getirebilmesi konusunda gerekli olduğu kanaatindeyim.

Halkımıza tavsiyem şehrimiz yönetiminde büyükşehir yönetiminde daha önceleri görev yaparak yıpranmış, yetersizliği ve beceriksizliği meydana çıkmış adaylara bu seçimlerde rey vermemeleri, hiç değilse daha önce görev almış da olsalar adaylar arasında en az yıpranmış adaylara halka icraatlarında daha az zarar vermiş siyasal partilere ve adaylara rey vermeleridir. Umarım halkımız bu yerel seçimlerde yukarıda belirttiğim olguları ve bu olguları gerçekleştiren kişileri gereği gibi değerlendirir ve yerel seçimde destek ve oylarını ona göre verirler. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.