güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

SİYASET VE HALKIN GÜNDEMİ FARKLI OLURSA

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:48

Bigadiç Belediye Başkanlığı’na adaylık için memleketimizdeyiz. Milletvekilliği için beş defa aday adaylığı müracaatında bulunmuş biri olarak, bir de cv’de belediye başkanlığı aday adaylığı bölümü olması peşinde değiliz. Bulunduğum konum ve yaptığım iş nedeniyle her ne kadar yerel yönetimlerin çalışmalarını yakından bilsem de vekil aday adaylığını bu kadar deneyen biri olarak belediye başkan adaylığı bizim için zor bir iş.

Siyasetin en güzeli tarafı edindiğiniz dostlarınızın kalıcı olması. Fakat o dostların sorunlarına, karşılaştıkları problemlere de bigane kalamıyorsunuz. Siyasetin olmazsa olmazı samimiyettir. Güler yüzdür. Tatlı bir merhabadır. Vekillikte, başkanlıkta gelip geçicidir. Siyaset sayesinde edindiğiniz 3-5 kalıcı dost en büyük kazancınız kalır elinizde.

Galiba bu nedenle de kopulmuyor siyasetten.

Bigadiç Belediye Başkanlığı için ilk adım olan adaylık müracaatımızı Perşembe günü yaptık. Süreç başladığı günden bu yana aday adayı olmamak konusunda kesin bir kanaatim vardı. Bunuda her seferinde ifade ettim. Çünkü 5 defa milletvekilliğinde talepte bulunmuştuk. Sonuçta ihtiyaç görülmemiş ki listelerde yer alamadık. Bizim için bu talepte bulunma devri bitti. Zaten bizler için nasibe yazılmışsa gereğini yapmaktı. Nasipte olmayanı olduracakta yoktur. Kararımıza rağmen şimdi neden müracaata bulunduğumuz sorulacaktır. Doğrudur. Haklı bir soru. Bunun bir tek istinası görevden kaçmamadır. Bu konuda  Başvuru için uyarı sayılacak gelişmeler yaşandı. Uyarıları havada bırakmama adına gereğini yapmakta bizden. Rabbim bu yükün omuzlarımıza binmesini murat etmişse bezede vesilesi düşer. Hayırlısı inşallah.

Yazının başlığı müracaatımız sonrası bir araya geldiğimiz muhtarlarımız ile buluşmamızda doğdu. Bizler nasıl belediye başkanı oluruz diye dertlenirken onların gündeminde farklı konular olduğunu görüyoruz. Hatta hayvancılıkla uğraşan muhtarımızdan biri konuyu şöyle özetliyor; “Akşamları televizyonlara bakıyorum  ülkede gündem çok farklı bizlerin gündemi çok farklı. Hayvancılıkta döviz dalgalanması sonrası ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Televizyonlarda yatıp kalkıp Kaşıkçı cinayeti  ABD var. Bizlerin çektiği çileden haber yok.”dedi. Masadaki muhtarların hepsinin döviz kurları sonrası hayvancılıkta yaşanan kargaşadan ve zarardan söz ediyordu. Hatta bir muhtarımıza yazacağım bu konuyu dedim.

Kısacık sohbetten de anlaşılıyor ki medyanın gündemi, siyasetçilerin gündemi ile halkın gündeminde uyuşmazlık var. Böyle durumlarda sıkıntılar kaçınılmazdır. Hem devletin, hem medyanın, hem de ülkeyi yönetmeye talip olanların gündemlerinin vatandaşın ve halkın gündemine paralel olması gerekir. Gündemlerin farlılığı halktan kopuşun adıdır.

Siyasette başarının en önemli sırrı vatandaşın gündeminden kopmamaktır. Koptuğunuzda yapacağınız her şey diken olur, iğne olur, çuvaldız olur. Hizmetin değerinin bir önemi kalmaz.

Kalın sağlıcakla...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.