güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

ANNE OLMAK

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:48

Allah’ın kadınlara bahşettiği dünyanın en harika duygusu. Ne kadar anlatmaya kalksak da anlatamayacağımız bir his.

Anne kelimesi ağzından çıktığı anda bile hemen insanın kalbini ısıtıyor ve sarmalıyor.

Annelerimiz hep derler ya ‘Anne olunca anlarsın’ diye, bende anne olduktan sonra onların bu sözle ne demek istediklerini daha iyi anlayanlardanım. Galiba kendimde de olduğu gibi çoğumuzda anne olduktan sonra annemizin kıymetini daha iyi anlıyoruz ve onlara daha bir saygı duyuyoruz.

İnsan anne olunca daha iyi anlıyor annesinin evlatları için yaşadıklarını, hissettiklerini, o kocaman sevgilerini ve endişelerini.

Anne olunca mutluluğun ne kadar küçük şeylerde gizli olduğunu keşfediyorsun, mesela dünyalara değişmeyeceğin evladının bir gülüşü mutlu olmana yetiyor, evladına gelebilecek en küçük bir kötülük karşısında bile savaşacak kadar büyük bir güç olduğunu hissediyorsun içinde.

Anne olma duygusu evladının olacağını öğrendiğin an başlıyor, 9 ay 10 gün süreyle karnında o büyüdükçe senin sevginde büyüyor ve dünyaya geldikten sonra da bu sevgi büyümeye devam ediyor ve her şeyin ona odaklı oluyor. Yemek yerken o, hava soğukken o, fırtına çıkınca o, sınava girdiğinde o, askere gittiğinde o, evlenince o, her anında o, gerek yanında oldun gerek senden uzakta olsun Allah’a en yakın olduğun an olan duaların da bile en başta o geliyor.

Onları koşulsuz sevmek, saçlarının bir teline bile kıyamamak, çok özlemek, onunla birlikte olgunlaşmak, hayata sıkı sıkıya tutunmak, sonsuz sabırlı olmak, hayatını ona adamak, ancak anne gibi anne olanların harcı oluyor.

Anne olmak aynı zamanda sanatçı olmak gibidir. Evladın olduğu an artık yavaş yavaş işleyeceğin bir cevher oluyor ellerinde. O cevheri nasıl şekillendirirsen o şekli alacak ve bir ömür boyu senin bir eserin olacak.

Anne olunca bütün duygularımızı sonuna kadar yaşarız bu da duygularımızın ve içgüdülerimizin güçlenmesini sağlar, böylelikle gerçekten yaşadığımızı hissederiz.

Anne olan kadınlarımızın; bahşedilen anneliği ruhlarında hissetmesi, kalplerinde yaşatmaları, hayatları boyunca sergilemeleri dileğiyle. Sevgiyle kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.