SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

KADINLAR

Haber Giriş Tarihi: Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:47

 Tanrı, 6’cı günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü. Bir melek yanına yaklaştı ve, “Neden? Bu sefer bu kadar zaman harcıyorsunuz?” diye sordu.

“Çünkü o müstesna bir varlık. Kalbinde birden çok kişinin sevgisini aynı anda barındırabilir; İncinmiş dizden, kırık kalbe kadar her şeyi şefkatle tamir edip, iyileştirebilir.”

Melek kadına yaklaştı ve ona dokundu.

“Ama siz onu çok yumuşak yaratmışsınız efendim.”

“Ama ayrıca onu güçlü yarattım. Nelere dayanıp, nelerin üstesinden gelebileceğini tahmin bile edemezsin.”

“Peki düşünebiliyor mu?”

“Düşünmekle kalmıyor, sebebini sorguluyor ve tartışıyor da…”

Melek kadının yanağına dokundu...

“Tanrım, bu yaratık su sızdırıyor galiba?”

“Su sızdırmıyor. O gözyaşı…”

“Ne için?”

“Gözyaşları onun tasalarının, sevgilerinin bazen yalnızlığının, çektiği acıların ya da kırılmış gururunun göstergesidir.”

*****  (Alıntı)

Evet, kadınların şaşırtan güçleri vardır. Kadın, her sıkıntıyla başa çıkabilir ve çok ağır yükleri taşıyabilir. Çığlık atacak hale geldiğinde, gülümseyebilir. Ağlayacak gibi olduğunda şarkı söyler. Bir bakarsınız, mutluluktan ağlar; korktuğunda ise kahkaha atabilir. İnandığı şey uğruna savaşır.

Kadın, ailesi için canını feda etmeye hazırdır. En kötü anında dostunun yanındadır. Sevgisi şarta bağlı değildir. Çocuklarının ya da arkadaşlarının başarılarıyla gözyaşı döker, gururlanır. Bir akrabası veya bir arkadaşı öldüğünde yüreği kan ağlar, fakat kendisinde, hayatla mücadele edecek gücü daima bulur. Bir öpücüğün, bir kucak açışın kalbi iyileştireceğini bilir.

Onun tek yanlışı vardır:

 Kendisinin paha biçilmez bir varlık olduğunu her zaman unutur.