SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

FESTİVAL ARDINDAN

Haber Giriş Tarihi: Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49

Bazı yazı başlıkları vardır.

Bir gezinin ardından.

Bir seçimin ardından.

Bir meclisin ardından gibi…

Bugün de bizim yazının başlığı, “Bir festivalin ardından” olsun.

Hepinizin bildiği gibi bu yıl ramazanın festival tarihine rastlaması nedeniyle Bandırma Kuşcenneti Festivali biraz erkene alındı. Sahil bandı şenlikleri ve 4 günlük Cumhuriyet Meydanı etkinlikleri görsellik olarak şahaneydi.

Açık yüreklilikle söylemek gerekirse bu yapılan festivalin dört ana detayı var.

Birincisi 3-4 ülkeden gelen sanatçı ve misafirlerle festivalin uluslar arası nitelik kazanması.

İkincisi kültürel etkinliklerin daha çok olması.

Üçüncüsü kültür ve sanat alnında yapılan çok değeli yazar, şair ve ressamlarla Bandırma halkının buluşturulması.

Dördüncüsü festivaldeki müzik şöleninin gençlere hitap etmesi.

            Dost, düşman ne der bilmem ama benim şahsi kanaatim CHP’li belediye bu iş profesyonelce yapıyor. Bu kadar geniş bir organizasyonun hiçbir aksaklığa meydan vermeden bitirilmesi takdire şayandır. Bandırma halkının gösterdiği ilgi de benim bu düşüncemi teyit etmektedir. Zira kiminle konuştumsa hemen hemen herkes festival in zenginliğinden yapılan yeniliklerden söz etmiştir.

            Ben bir eğitimci olarak eski santral binasının şahane bir Kültür Ve Sanat Merkezine dönüştürülmesine çok sevinim. Bu yapının Bandırma’ya kazandırılmasında emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum.

            Festival etkinliklerinde en fazla yorulan Belediye Basın Yayın ve Belediye Kültür Hizmetlerinde çalışan emekçi kardeşlerimi de başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.

            Bunları sakın ola ki kimse yandaşlık olarak algılamasın. Benim naçizane teşekkürlerim Bandırma halkının beğenilerine istinadendir.

            En zor yazılar bu tip yazılardır. Hele aynı partiye mensup iseniz önyargılı insanlar hemen sizleri yağcılıkla suçlayabilirler. Ama kim ne derse desin şahane bir festival şöleni izlediğimizin kararından bizleri vazgeçiremezler.

            Eğer belediyemizin Mayıs ayında yaptığı etkinlik ve yatırım güzelliklerini saymaya kalksam herhalde küçük bir roman olur. Yine de ben sözümü kısa kesip bizlere dolu dolu bir festival yaşatan Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

            Sağ olun,var olun.