güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

DEĞİŞİM, KOLTUK KAVGASINA DÖNÜŞMEMELİ

Yazının Giriş Tarihi: 24.07.2023 00:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.07.2023 20:55

CHP’de seçim yenilgisi bu kez partide kimin neyi nasıl, neden değiştirebileceğine ilişkin sorunsal, çok bilinmeyenli bir denkleme dönüştü.

Seçim kazanılır veya kaybedilir. Parti her zaman halka umut olmaya devam etmelidir. Ne yazık ki, parti umut olmaktan çıkmış, parti içi tartışmalar ile seçimde oy verip destekleyenleri umutsuzluğa, hayal kırıklığına sürüklemektedir.

Ülkede bu kadar sorun varken, halk zamlarla, yoksullukla mücadele ederken, öbür yanda CHP de somutluk yerine, bulanıklık geçerli.

CHP bu haliyle seçime girerse, gerçek hezimeti o zaman görür. CHP, Parti kurultay ve delege seçimi takvimini başlatınca, her delege seçiminde olduğu gibi, delege ağalığı yeniden depreşti.

Seçim yenilgisi, CHP yönetiminde bozguna uğramış bir ordu görüntüsü içinde. Halbuki halka umut vermesi gerekenler bir an önce panik havasında sarılıp, kayıkçı kavgasına dönen iç çekişmelerden, koltuk hesabı yapmaktan, kayıkçı kim olmalı yarışından sıyrılmalı, kurultaya kavgasız, barışık bir şekilde gidilmelidir.

Eski tas eski hamam, görüntüsü ile değil, partide değişim olacaksa önce delege ağalığının kaldırılması olmalıdır. Demokrasi en alt seviyeden başlatılmalı, değişim, değişim nakaratı boş bir hayalden öte geçemez.

Koltuk kavgası yapmaktan, kimse kayığın su aldığını, motorunun yağ yaktığını, tayfalarının yeterli olmadığını, kayığın rotasının kaydını düşünmüyor.

Sonuç olarak, bu dağınıklık bu parti içi çekişmeler devam ederse, parti asıl kimliğine, özüne dönmezse, yerel seçimlerin hezimetle sonlanacağını bilmemek için, kahin olmaya gerek yok.… Temennimiz, cumhuriyeti kuran partinin, tekrar halk umut veren hale gelmesidir.

Şimdilik esen kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.