SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

BİREY OLAMIYORSAN HİÇ AMA HİÇ AĞLAŞMA

Haber Giriş Tarihi: Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:50

 

Memleketimin güzel insanları:

Beğenmediğin, kendini dinen üstün gördüğün, Hristiyan, Musevi aleminin yaşam standartlarına, özgürlüklerine bak, bir de kendi insanına.

Beğenmediğin elin oğlunda ki haysiyetli, şerefli duruşa bak, bir de “bal tutan parmağını yalar” dediğin bizim siyasetçilere. Belki o balı tutmak günün birinde sana da nasip olur ve parmağını yalarsın.

Ülken savaş alanı gibiyken, insanlarına, bayrağına saldırırken, sen halen aptal yerine konmaktan, zekanla alay edilmesinden şikayetçi değilsin. O halde sana söyleyecek fazla bir şey yok. Zira sen, kalıpları farlı, ruhları aynı siyasetçileri seçer, üstüne üslük seçtiğin siyasetçilere biat edersin.

Şikayet etme halinden. Çünkü hiçbir zaman ne metrobüsle işine gidip gelen Başbakanların ülkesi İsveç, İsviçre gibi olacaksın ne de ekonomi devi Japonya gibi. Çünkü sen o ülkelerde ki hayat standartlarını, kaliteyi, insanca yaşamayı hak etmiyorsun. Çünkü sen o ülkelerin vatandaşı gibi daha birey olamadın. Çünkü bireyin ne demek olduğundan haberin bile yok. Eğer haberin varsa niye bir koli makarnaya bir ton kömüre eyvallah çekiyorsun? Eğer haberin varsa, Atatürk devrimlerine niye sahip çıkamıyorsun?

Tekrar tekrar söylüyorum fakat sen yine anlamazsın. Anlayanlarız da “bana dokumayan yılan bin yaşasın” boşverciliğine kaptırmış kendilerini.

Önce kendine, Müslüman alemine ve “elin gevuru” diye isimlendirdiğin ülkelerin insanına bak.

Ne görüyorsun?

Bir tarafta “Allahü Ekber” nidasıyla kelle kesenler diğer tarafta birbirine sevgi-saygı ile bağlı insanca yaşayanlar.

Halen bazı şeyleri göremiyorsan, bir şey alamıyorsan, bazı şeyleri korkmadan sorgulayamıyorsan o zaman söylenecek fazla bir şey yok. Devam et hırpalanmaya, eziyet çektirilmeye, madenlerde ölmeye, şehit olma kandırmacılığına, ülkenin bölünmesini seyretmeye…

İyi bak ve düşün. Ben niye bir şey olamıyorum, niye Müslüman alemi birbirini yiyor? Niye, niye?

Yanıt mı?

Yanıt sende…