SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

AMİİN!

Haber Giriş Tarihi: Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49

Yıl 2002

Cezaevlerinde 49 bin 512 hükümlü varken AKP döneminde bu sayı 156 bin 195’e çıkmış. Hükümlü oranında bu artış, yeni cezaevlerinin yapılmasını gündeme getirmiştir!

***

Kumarda ve çocuk pornosunda 180 ülke arasında üçüncü olarak, bronz madalyayı hak etmişiz!

***

Basın özgürlüğünde dünya ülkeleri arasındaki sıralamamız 159 olarak saptanmış, bu konuda maalesef hiçbir madalya kazanamamışız!

***

Hukukun üstünlüğü sıralamasında 102 ülke arasında 80. Olmamız, yine de başarı olarak algılanmış, ülkemizin sınıf geçme karnesine “sınıf tekrarı” olarak işlenmiştir.

***

Son dört yılda fuhuş ve uyuşturucu 17 misli, boşanma olayları 28 misli artınca bu konuda dünya devletleri arasında olimpiyat ödülüne layık görülmüşüz!

***

Ülke nüfusumuz 4 yılda Suriyeli vatandaşlarımızın gelmesi ile kendi nüfus artışımız haricinde 3 milyon artarak, dünya devletleri tarafından 3 milyar Euro’luk  altın madalya ile ödüllendirilmişiz!

***

Ülkemizdeki can ve mal güvenliği konusunda tüm geri kalmış ülkeleri geçerek Nobel ödülü alacak duruma gelmişiz!

***

Derin devlet finalini paralel devlete dönüştürerek insanlarımızda paralelkenar algısı yaratmışız. Sonucunda sınavlarda tüm öğrencilerimiz paralelkenarın çevre hesabını bir türlü yapamamışlardır.

***

166 milyon adet cep telefonu ithal ederek, 23.4 milyar dolar döviz ödeyerek, kundaktaki bebeğe ve doğmamış olanlara bile 2 cep telefonu alma becerisini göstererek, bu konuda dünya şampiyonu olmuşuz. Bu başarımızın şampiyonluk kupasını ileriki yıllarda alacağımız kararlaştırılmıştır!

***

“Önüne yatmak” deyiminin “engel olmak, kollamak” anlamında olduğunu bile bilemeyenlerin, bundan siyasi rant sağlamak için, bu deyimi “cinsi sapıklık” gösterme başarılarından dolayı ödül verme törenlerinin düzenlenip düzenlenmeyeceği merak konusudur!

***

Neyse kısa keselim de Aydın havası olsun diyelim ve son cümlemizi de yukarıdakilere armağan edelim.

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

AMİİN…