güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

TBMM

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:49

TBMM, ne milletin meclisi denir. Millet asildir vekillerini seçer ve Ankara ya gönderir.

Millet adına iş yap, kanun çıkar, bize hizmet et. Gelen misafirlerini karşıla, ağırlayabiliyorsan ağırla, talepleri varsa yap, yapmaya çalış, yapamazsan beni hor görme, hakir görme, bir çay söyle, çay söyleyemiyorsan, gülen yüzünü esirgeme, çünkü seni ben meclisime gönderiyorum. Sen adı üzerinde benim vekilimsin, ben ise asil im der.

Ha bu ara seçimlere katılan vekillerde, gittikleri her yerde, SİZ ASİLSİNİZ, BİZ VEKİLİZ, SİZİN ANKARADAKİ SESİNİZİZ. TELEFONLARIM 24 SAAT AÇIK, HER KONUDA BANA HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ, HER TÜRLÜ KONUDA SİZE YARDIMCI OLACAĞIM DERLER… DERLER… DERLER…

Ama bu durum sadece seçimler yapılıncaya kadar sürer. Seçimlerden sonra çoğu vekilin yıllardır kullandığı telefonu hemen değişir.

Birde TBMM odaklanmış, maharetleri çok bilinmeyen bir danışman grubu vardır. Bu danışmanlar seçimlerden sonra bir şekilde TBMM yerlerini kolay kolay kaybetmezler, bir vekili bir şekilde kafalayıp bir dönem daha işi garantiye alırlar.

Telefonu değişmese bile ASİL olan milletimiz her telefon açtığında karşısında ya sekreteri, ya da danışmanı bulur vekili sorduğunda gelen telefondaki kişinin isteğine göre, gücüne göre vekil yanında olsa bile,  vekilin başını olumsuz sallaması üzerine, efendim vekil meclis çalışmasında, komisyon çalışmasında, bakanlıklara gitti, toplantıda, henüz gelmedi, biraz gecikecek, misafirlerini ağırlıyor, konu neydi, konuyu bir not alayım, vekilim gelince konuyu ben arz ederim, size döneriz… gibi çok bilindik cümleleri sarf ederler…asil olan millette vekil dönecek ve bilgi verecek diye…bekler de bekler…

Ama her vekil böylemidir, hepsi için bunu demek haksızlık olur…

KÜRSÜ

İngiltere’nin meşhur bir parkı vardır. Hyde Park, bu parkta bir kürsü vardır. Bu kürsü herkese açıktır, şiddet içermediği müddetçe, bu kürsüye herkes çıkar, inandığını bağıra bağıra ya da harika bir ses tarzı ile dinleyicilerine ki dinleyen varsa anlatır. Yani kürsü dokunulmazlığı vardır. Millet adına değil kendi adına o park da konuşur. Kimse de o kürsüyü dağıtmaz. Yıkmaz, yerinden sökmez.

GAZİ MECLİSİN DAĞITILAN KÜRSÜ SÜ

Birde bizim TBMM de bir kürsümüz var. Seçtiğimiz vekillerimize deriz ki, Ankara ya git, bizim adımıza ilimizin, ilçemizin, sorunlarını, Türkiye nin sorunlarını anlatmak için söz al. Bizim adımıza inandıklarımızı ve kendi inandıklarını TBMM de haykır, sonra yerine otur ve oyunu bizim arzularımıza göre kullan. Bizi TBMM konuşman ve verdiğin oyun ile temsil et.

Asla oyunbozanlık yapma. Ha bu ara kürsüde söylediğin her şey benim, yani milletinin güvencesi altındadır. Kürsü dokunulmazlığını da güvenceye alıyoruz der.

Ama bu hafta bizim gazi meclisin kürsüsü karıştı. Kürsü işgal edildi. Tıpkı 28 şubat öncesinde Merve Kavacı ya  o kürsüde, yemin ettirilmediği gibi. Hatırlayın, dönemin başbakanı Ecevit, BU KADINA HADDİNİ BİLDİRİN DEDİ ve o dönemdeki vekillerin çoğu kürsüyü işgal edip, bu sözü ayakta alkışlayarak Merve hanımı salondan dışarı çıkmak zorunda bırakmışlardı. Daha sonra da MİLLET BU SÖZÜ SÖYLİYENLERE VE O SÖZÜ AYAKTA ALKIŞLAYANLARA İLK SEÇİMDE HADDİNİ BİLDİRDİ.

Ya geçtiğimiz hafta ne oldu. Meclis kürsüsü bir takım vekiller tarafından işgal edildi.

Daha da ileri gidildi. Meclis kürsüsü yerinden sökülüp GAZİ MECLİSİN, GAZİ KÜRSÜ sü oldu. Yani Artık kürsümüzde gazi oldu.Fetö cü, ihtilalcilerin savaş uçakları ile yıkamadıkları kürsü yü Ana muhalefet vekilleri yıktı. Yani Milletin KÜRSÜ sünü GAZİ yaptılar.

Ya siz Millete ne söz verdiniz, TBMM de neler yapıyorsunuz. Sizin göreviniz milletten kaçmak mı, millete güvenmek mi? Neymiş başkanlık geliyormuş, millet isterse getirir, millet isterse getirmez, sistem belli. Bu işin sonunda millet hakem olacak, Anayasayı millet oylayacak, muhalefetsen yasaların emrettiği şekilde, muhalefetini yap. Konuşmanı yap, oyunu kullan, sonra konu millete gelince, ev ev, teke tek insan, insan dolaş millette sana inansın, milletin oyunu etkile gücün yetiyorsa Anayasaya HAYIR çıkar.

Sonuç EVET mi çıktı. O zaman milletin iradesine şapka çıkar,  biz parti olarak çok çalıştık ama millet bunu istemiş bana da milletin kararına EYVALLAH demek düşer de.

Yoo eski alışkanlıklarıma devam edeceğim. Millette benim, devlette benim, ben sahada kaybeder masada kazanırım. Gerekirse yumruğumu vururum, yada belli güçlere vurdururum,  ama millete gitmem. Ben siyaset mühendisliği yapmak istiyorum. Millette kimmiş, bir çobanın oyu ile benim oyum bir mi? Gibi eski alışkanlıklarına devam etmek istiyorsan. Artık MİLLET BUNU YUTMUYOR. Bu milletin gözü açıldı. Bu millet SAM amcaya bile siyaset mühendisliği yaptırmıyor, İsrail, Amerika ve tüm şer güçlerle birlik olmuş BELAM kılıklı fetö nün bile her türlü hile ve desisesini yutmuyor.

Madem demokrasi ile yönetiliyoruz, demokrasinin de böyle oylama gibi bir vazgeçilmez kuralı var. Bu kurala uyulmalı. Sonucuna da katlanılmalı. Birbirimize tehammül etmeliyiz. Farklılıklarımız zenginliğimiz olmalı. Demokrasilerde son söz milletinse orda her türlü tartışma bitmeli. Milletin sözüne EYVALLAH demeliyiz.

Diyorum vesselam….

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.