güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

EFENDİ OLMAYA DEĞİL, HİZMETKAR OLMAYA GELDİK

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:49

            Cumhurbaşkanlığı sistemi halk oylaması bitti. %51,41 ile halk, bu oylamada evet dedi.

            Halkın bu oylamaya katılımı %86,3 ile rekor seviyede oldu.

           

            Ve Cumhurbaşkanımızın o geceki konuşmasından bazı başlıklar. Biz efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Seçimi aldık, atı alan Üsküdar ı geçti, daha yapacak işimiz çok. 15 Temmuz da diriliş destanı yazdınız. Yoldayız. Vites değiştirip daha hızlı gideceğiz. Bunlar bize patinaj yaptırdılar.

            Ama şunu iyi bilin ki, bu ülke muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaktır.

           

            Evet beyler seçim bitti. Baya neşeli geçen bir seçim oldu. Katılım süper idi. Muhalefet cephesi baya geniş idi. CHP,PKK,HADEP,SP, MHP nin muhalifleri, AK PARTİ nin gizli muhalifleri, Amerika, Avrupa, daha bir sürü sivil kuruluş, bir sürü TAYYİP DÜŞMANI, say say bitmiyor.

            Ama bunların karşısında tek bir TAYYİP ERDOĞAN ve BAHÇELİ.

            İki vatan sevdalısı aldılar bayrağı omuzlarına, diktiler şehitler tepesine.

            Sonra %51.41  ile, Deyim yerinde ise yedi düvele, yetmiş grup yerli ile, yedi düvelin  işbirlikçilerine karşı kazanılmış bir zafer.

            Tayyip beye kim destek verdi.

            Tayyip beye destek verenleri BALIKESİR deki mitinginden anlayabiliriz. Balıkesir ve ilçelerinde çıkan sonuçlardan anlayabiliriz. Dursunbey, Kepsut, Bigadiç, Sındırgı, Havran,İvrindi gibi ilçelerimiz destek verdi.

            Buralardaki Ak Parti ve MHP teşkilatlarımı hızlı idi, valla kusura bakmayın dostlar, bana göre teşkilatlardan değil, garibanlıktan,  vatan sevgisinden, devletin bekasını kendi çıkarları önüne koyan o mazlum halktan,  bu halkın omuzlarına yüklenmiş, büyük dava şuurundan… O mazlum halkın hem duası, hem oyu TAYYİP beyi, bu seçim de başarılı kıldı.Sadece Balıkesir de mi? Hayır kazanılan illerin tamamında durum bu.

            O güngörmüş Anadolu insanı varya, siyasetçiler ne derse desin. Sevdi mi adam gibi seviyor. Sahip çıktımı adam gibi sahip çıkıyor.

            Oy verdimi adam gibi oy veriyor. Evet in kalbine mührünü basar iken, Avrupa’ya bakıyor bir de halka yukarıdan bakan siyasetçilere bakıyor. Avrupa ne derse tersini yapıyor.

            Burunları bir karış yukarıda olan siyasetçilere de öyle bir ders veriyor ki. Ben buyum. Ben Anadolu yum. Senin zenginliğin, senin kravatın, senin artistik araban, senin etrafında pervane olan paralı askerlerin beni ırgalamaz. Beni sevdiğim liderim ilgilendirir. Ben seversem adam gibi severim. Ben makam istemem. Ben para istemem. Ben adam gibi adam isterim diyor.

            Hizmet etmek önemli, yatırım yapmak önemli, ama kalp kazanmak daha önemli. Balıkesir deki evet diyen ilçeler en az yatırım alan ilçeler. Ama en çok o veren ilçeler.

Niye, Reis bu ilçelerde yaşayanların kalbini kazanmış. İşte siyaset bu. Hem hizmet edeceksin, hem de kalp kazanacaksın. Yoksa ben başkanım, ben yönetimim, ben vekilim diye hikaye anlatarak siyaset yapılmaz. Ben size yol yaptım, park bahçe yaptım, seni işe yerleştirdim, sana maaş bağladım… Mecbursun bana oy vermeye demekle siyaset yapılmaz. Bunları yapacaksın, bunlarla birlikte seçmeninin gönlünü alacaksın. Sevgisini kazanacaksın.

            Reis Balıkesir mitinginde Erdeklilerden söz aldı, Erdek te patlama yapacaksınız diye, onlarda söz vermişti. Ne oldu,  Sözler tutulacak.Meydan buna şahit.

            Beyler hiç kimse kusura bakmasın, bu seçimi Reis ve Bahçeli ile Güney doğu illeri kazandı. Balıkesir Kaybetti, Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas, Marmara, Edremit…İstanbul, Ankara kaybetti.

            Onun için bu illerin ilçelerin yönetimleri, vekilleri, belediye başkanları biz nerde yanlış yapıyoruz diye kendilerine sorucaklar? Kendilerine soramıyorlarsa bize sorsunlar, idareci oldukları illerdeki arkadaşlarına sorsunlar.

Yada Reis e gölge etmesinler biz başka ihsan istemeyiz.

            Bu iş sevda işidir, bu iş dava işidir, bu iş yeniden büyük TÜRKİYE nin mimarlık işidir.

Eğer bu mimarlıkta bir taş koyamıyorsan, ustalık yapamıyorsan. Ustana itaat edeceksin. Ona harç taşıyacaksın, ona kum taşıyacaksın ama asla engel olmayacaksın.

            Dikkat ettiniz mi kaybeden iller hangi iller.

            İsterseniz bu konuyu başka bir yazıya bırakalım.

            Ha bu ara muhalefete de birkaç sözüm var. Sakın üzülmeyin. Başarılı idiniz. Ömrünüzde göremeyeceğiniz bir oranda oy adlınız. Ama bu yüce millet sizi muhalefet görevi verdi. Seçimin sonucuna şapka çıkarın, sakın oylar çalındı…bilmem ne oldu gibi züğürt tesellisi söylemlere girmeyin.Bu halk bunu yutmuyor.

            Bekleyin, bu ülke reisin dediği gibi muasır medeniyetleri üzerine çıkınca en çok siz sevineceksiniz…

            Biz alışığız, seçimi alır, köşe başlarını yine size veririz. O zaman üzülmeyin… her zamanki gibi İktidar yine siz olursunuz…

 

           

           

            

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.