güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

31 ARALIK, MEKKE NİN FETHİ, NOEL, YILBAŞI

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:49

            31 Aralık akşamı Bandırma Meşale Derneği, AVM karşısındaki düğün salonunda Bandırma da MEKKE”NİN FETHİ adında bir program hazırlamış. Bende bu programa gittim. Program dolu dolu idi,Hafız Bekir Köse, Hafız Yasin Çınar, Prf.Dr.Tevhid AYENGİN,Karesi Mehteranı,ezgiler, şiirler…iledolu  bir program idi.

            Artık Mekke nin Fethi her yıl 31 Aralık da Türkiye nin en ufak kasabasında bile kutlanmakta. Bu bazı kesimler tarafından Alternatif yılbaşı diye takdim edilmekte, bir kesim bu programları sever, sayar iken bir kesim de tam tersine tenkit etmekte,buna alternatif hindili, içkili, Noel kıyafetli programlar hazırlamakta.

            Her iki kesiminde kaygıları var. Birinin kaygısı inancımızın gereği, başka kültürleri almayalım, çoluk ve çocuğumuzu bu geçenin ve bunun gibi geçenlerin şerrinden kurtaralım.İnancımızı en büyük fetih yolculuğunu neslimize işleyelim.Neslimiz Mekke nin Fethi ni unutmasın, Peygamberimizi unutmasın, sahabeyi unutmasın, dinini ve dini yaşantısını başkalarına benzetmesin…Bu büyük Fethin Yolculuğunun ilk gününü MEKKE nin FETİH günü olarak kutlayalım diyor. (Mekke nin fetih yolculuğu 1 Ocak 630 da başlamış,11 Ocak 630 da fetih gerçekleşmiştir.)

            Yine bir kesim de, Yılbaşı nı Hıristiyanların bir din adamı olduğu iddia edilen NOEL baba ve onun elbiseleri ile,  onların  geleneklerini, insanımıza süslü püslü göstererek yaşamaya çalışmakta.

            Aslında bu tartışma ülkemizde  yıllardır sürmekte, bu konuda Milli Şairimiz dahil olmak üzere bir sürü  şiir, yazılar yazılmakta…

            Ne var bunda. Bana göre hiçbir şey yok. Ülkemiz madem demokrasi ile yönetilen bir ülke, bırakın insanlar istedikleri gibi, yesin, içsin, giyinsin, gecelerini gündüzlerini istedikleri gibi yaşasınlar.

            Yıllar dır da ufak tefek tartışmaların dışında bu gecede ciddi bir sıkıntı çıkmaz idi..

            LAKİN 31 Aralık 2016 gecesi, İstanbul Ortaköy deki Türkiye nin en meşhur eğlence merkezi Raina daki  olayda 39 can gitti, 4 can ağır olmak üzere 64 can ise yaralı…

            Niye RAİNA, niye 31 ARALIK?

            TERÖR

            Biliyorsunuz gazetemiz de bir aydır yazmaya başladım. Her yazımdan önce böyle bir terör olayı oluyor, yani haftada bir büyük bir terör olayına bu ülke insanı maruz kalıyor.

            Her terör olayının faili farklı, amacı aynı…

            Ama bu terör olayının amacı ise daha keskin, bu ülkede huzur içinde yaşayan Laik kesim ile dindar kesimi birbiri ile çatıştırmak, kırmak, dökmek, düşman etmek.

            Zaten o geceden itibaren bazı siyasilerin, insanların yaşam biçimlerine saldırı gibi… açıklamaları, sosyal medyada bu ve buna benzer paylaşımlar  ile,deyim yerinde ise  yıkıldı.

            İşte TERÖR ün ve TERÖRİSTLERİN istediği de bu zaten.

            Biz bu aziz milletin arasındaki ufak ihtilafları nasıl körükler, nasıl birbirlerine düşman ederiz. Birbirini nasıl kırdırırız. Bir Filistin, bir Irak, bir Suriye nasıl yaparız.

            Ama bilmiyorlar ki bu aziz millet, mesele vatan, bayrak, din ve bu duygulara  hainlik olduğunda arasındaki ihtilafları bir kenara bırakır, Tankın önün bedenini set eder ve geçit vermez.

            Yoklukların olduğu bir dönemde bile kendine bir lider bulur, lideri ile yedi düveli yener ama asla birbirine girmez.

            Çünkü her türlü farklılıklara rağmen, birbirleri ile CAN OLMUŞTUR, KARDEŞ OLMUŞTUR. TÜRKÜ ile KÜRDÜ ile, ÇERKEZİ ile ABAZASI ile kısaca halk değimi ile altmış iki millet ile kardeş olmuştur.

            Onun için bu millet birbirine girmez. Her türlü belayı saf dışı etmesini bilir. 15 Temmuz hainlerine ve onların uzantılarına ömürlerinde unutamayacakları bir  dersi daha birkaç ay önce vermedi mi? Hem de dört dörtlük verdi.

            15 Temmuz hainleri birde bu milletin en hassas olduğu dini duygularından yararlanmışlardı. Bu millet dindardır, dindarların yapacağı ihtilale karşı çıkmaz,sözde  hain hocalarını HUMEYNİ gibi uçakla getirip bu milletin başına bela yapacaklardı.

            Ama buna rağmen bu millet bu hainliği anladı, aynı gece bu büyük oyunu bozdu.

İşte TÜM MESELE BURDA. Bunu hazmedemeyen, batı, doğu, dünyanın idaresini elinde tuttuğunu zanneden İSRAİL ve bunların yerli ve yabancı uşakları, terör örgütleri, finans kaynakları,son zamanlarda hepsi birden  bu ülkenin başına bela olmak için bir oldular.

AMA İRİ OLAMADILAR, DİRİ OLAMADILAR… Her eylemlerinde birkaç canımızı aldılar. KAN KIRMIZISI BAYRAĞIMIZI BİRAZ DAHA AL YAPTILAR, ŞÜHEDA FIŞKIRACAK ŞÜHEDA toprağımızı biraz daha ŞEHİT lerle bereketlendirdiler.

            Ama asla bölemediler, bölemeyecekler, bayrağımızı saygıdan yarıya biz indireceğiz ama ONLAR asla indiremeyecekler.

            Birde insana en çok ne koyuyor biliyor musunuz? Hani katil öldürdüğü insanın ailesine önce kendi gelir baş sağlığı diler ya, bu emperyalist katiller de ilk önce ÜLKEMİZE onlar baş sağlığı diliyor, açımızı paylaşıyor…Siz bizi anlayamazsınız, bizim acımızı kavrayamazsınız. Bizim acımız aynı zamanda bir sevinç dir. Çünkü siz ŞEHADETE KOŞMANIN ne olduğunu ve  ŞEHADET in ne olduğunu bilmezsiniz.

            Bizim sizin baş sağlığı mesajlarına ihtiyacımız yok. Bunu böyle bilin EY EMPERYALİST KATİLLER TOPLULUĞU.

            Açımızı paylaşmak istiyorsanız, ÇEKİN ELİNİZİ BU MAZLUM VE MAZLUMLARIN ÜMİDİ OLAN MİLLETTEN. KÖPEKLERİNİZ BAĞLAYINIZ. HESAPLARINIZI BU AZİZ MİLLETİN ÜZERİNDEN YAPMAYIN. YOKSA HESABINI VEREMEZSİNİZ. AMA BU AZİZ MİLLET SİZİN YAPTIKLARINIZI YANINIZA KESİNLİKLE KOYMAZ BU BİLİNE VE DUYULA…

            BİR KARDEŞİZ, BİR BİRİZ, BİR İRİYİZ, BİZ DİRİYİZ. LAİK İ  ile, DİNDARI ile HER TÜRLÜ İHTİLAFIMIZA RAĞMEN BİZ BİRBİRİMİZİ SEVİYORUZ.

            Aramızda SELAMI yayıyoruz, gülümsememizi birbirimizden esirgemıyoruz.

            VESSELAM…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.