SON DAKİKA
Hava Durumu

HASRET RÜZGÂRI

Yazının Giriş Tarihi: 09.06.2022 00:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.06.2022 11:13

Yüreğimi yeşil vadide açan goncagüller arasından geçerken buldum. Sevgini gönlümün her köşesine konan güvercinler anlattı bana. Vadiden akan ırmaklar kalbimin geçidinden geçerek ruhumda yegâne durmak üzere aktı… Bir fasılda gül rüzgârıyla buluştu kalbimiz. Bir sıla nehrinde gün geceye hasret yaşadık. Sensiz olmak; bana hüzün denizinde boğulmaktan başka bir şey hissettirmedi. Her günüm seni anmakla geçti. Sevda pınarı eser yüreğimin dimağında, “Aldığım her nefes seninle nefeslendiğim andır bilesin…”

Eşiğinden geçtiğim anda olan vaziyet-i hâlimi hiç unutmuyorum. Sanki rûhumu efkârla dolup taşması misali, ardına kadar açmıştım tüm kapıları... Ve senin bana dile getirdiğin kelâm; ‘’ Kapat artık hüznün kapılarını, süzülsün gönlüne bir sevda pınarı’’  Yüzüne bakarak sana bir soru yöneltmiştim. ‘’Kaybolan giden zamanı geri getirebilecek misin?’’ Dedim ve sende bana ‘’Dün dünde kaldı karanlığın ardına yeni doğan güneşlere bakmalısın’’ demiştin.

Sabahın seherinde her günüme güneş gibi doğdun. Aşkının tohumunu yüreğime ektin. Bir bakışınla; ‘’Gönül deryâlara susamış gönlüne râm olmaya geldim. Kanma yalancı baharlara, ben senin geceni aydınlatan, gölgende filizlenen sevdân olmaya geldim…’’  O gün bir ışık yandı kararan ruhuma, gökyüzünün maviliği ses verdi bana… Zaman ardıma pervâne şimdi,  gönlüme divâne, aşkına virâne hadi sevda rüzgârı es benim yüreğime… Ey sevdiğim hasretine vurgun temâşa gönlüm sana sesleniyor duyuyor musun?

Seninle muhabbetin eşiğine yüz sürmek, senin okyanusunda nefes almak istiyorum. Ruhuma işlenmiş kadife bir sanat misali sesin, kalbime dokunarak derin bir iz bıraktı. Hüznün eteklerinden dökülen gazeller, canlanarak gönül penceremde açtığında güzeller.  Sensiz açan gülün kokusunu, yağan yağmurun sesini yüreğim hissetmiyor.  Saman alevi gibi kavrulan yüreğim, sana sesleniyor duyuyor musun?. Gözbebeklerimden akan yaşlar, sensizliğin girdabında kaybolan aşkımızın, yolcusu olduğumuz sevdayı arıyor…

Yıkık dökük hicranlı hayatıma yön veren sevgili, ıssız gecenin ürperen soğuğunda, benim yüreğimi ısıtan sevgini, rûhumda ebedîyyen yaşamasını ve ömrümün son deminde değil! Her deminde seninle var olmasını diliyor. Sende...

               

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.