güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

Sinir Sistemi

Yazının Giriş Tarihi: 13.04.2024 08:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.04.2024 08:31

2-Çevresel Sinir Sistemi:

Merkezi sinir sisteminden başlayıp vücudun her yanına uzanan sinir sistemidir.Omurilikte bulunan kas hücrelerine mesaj getirir ve götürürler.

C-Sınıflandırılması

Süreğen hastalığı olanlar kapsamına giren kişilerin yetersizlikleri ve eğitim gereksinimleri birbirinden çok farklıdır.Süreğen hastalığı olanlar, bedensel yetersizliğe yol açan hastalıklara göre sınıflandırılmaktadır.

1-Kan Hastalıkları

Değişik pek çok hastalık çocukların eğitimini ve gelişimini etkilemektedir. Bunların arasında kanser türleri, önemli bir yer tutar.Organizmada yerleştiği uzva göre, kan akciğer girtlak, mide, ilik kanseri gibi adlarla anılan ve çeşitli türleri olan bir hastalıktır.Çocuklarda çok yaygın olarak görülen habis kanser türleri beyin ve kemik tümörleri ile cilt ve kan kanseridir.

2-Kronik Romatizmal Hastalıklar

Oldukça ciddi bir çocuk hastalığıdır.Kalıtsal ve doğal köklü olduğu kabul edilmektedir.Ne kadar erken teşhis edilirse, o derece yaygın yan etkilerinden korunulur.Kol, bacak, el ve ayaklarında özellikle eklemlerinde sürekli ağrılar vardır.Ateşli romatizma saptanan çocuklara bir yandan tibbi tedavi uygularken, diğer yandan da durumlarına uygun eğitim olanakları sağlanmalıdır.

3-Konjenital ve Akkiz Kalp Hastalıkları:

Birçok hastalık gibi bu hastalıklarında çoğu doğuştan meydana gelen hastalıklardır.Erken tanı çok önemlidir.Ameliyatla düzelme şansı yüksektir. Bu tip hastalığa sahip çocukların eğitimi hastanede ve evde yapılmalıdır.

4-Metabolik Hastalıkları: (Diabet v.b.)

Bu hastalıklar 2-4 veya 6-7 yaşlarda ortaya çıkar.Çocukların diabet hastalığı ilerlemiş karmaşık metabolizma bozuklukları, karın ağrısı, bilinç kararması, kanın fazia asitlenmesi v.b. meydana çıktıktan sonra teşhis edilir Diabet hastası çocuklara mümkün olduğunca çok vücut hareketleri yaptırılmalıdır. İdrardaki şeker daimi kontrol altında tutulmalıdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.