SON DAKİKA
Hava Durumu

Ruh Eşimiz

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:47

Bir ilişkide belki de en değerli şey, konuşmadan anlaşabilmektir... Sözlü anlatımlar elbette sağlıklı bir iletişim için önemlidir. Ama bazı anlar vardır ki, konuşmadan anlaşabilmeyi gerektirir. Sözün anlamını yitirdiği, konuşmanın gereksiz olduğu bu anlarda susarak anlaşabilen kadın ve erkeğin ilişkisi, ruh ikizi olmaya dair en önemli belirtidir.

Hani denir ya; “Sanki beynimi okudun!” işte ruh ikizi bir çift bu cümleyi çok sık dile getirir. Bir konuyla ilgili şeyleri aynı zamanda düşünüp söylemek ruh eşi çiftlerin sık sık yaşadığı bir durumdur.

Hayatın döngüsü içinde her birimiz farkında olarak ya da olmayarak ruh eşimizi ararız. Tam onu bulduğunuzu sanırken bir eksiklik hissedersiniz ve sonra arayış tekrar başlar. Ruh eşi arayışı kendinizi eksik hissetmenizin sonucu değildir; aksine kendinizi yeterince tanıdıktan sonra hayatınıza deyim yerindeyse cuk oturan bir yol arkadaşı ihtiyacıdır. O yol arkadaşını bulduğunuzda yol daha da güzelleşir, tarifsiz duygular ve güçlü paylaşımlarla her anınız daha anlamlı hale gelir. Her anından ilham aldığınız bir yol hayal edin.

Herkes farklı sebeplerden de olsa bir ruh eşine ihtiyaç duyar. Fakat ruh eşine giden yol bazen o kadar karışık veya uzundur ki ruhunuzu yorabilir. Bazen o kadar erken gelir ki birlikte büyümeniz gerekir.

Zaman zaman onu bulacağınıza dair inancınızı kaybetmeniz de muhtemel.

Peki milyonlarca insan varken ruh eşinizi nasıl bulacaksınız?

Bulduğunuzda nasıl tanıyacaksınız?

Her şeyden önce ruh eşinizin size hissettirdiklerini tarif etmeniz oldukça zordur. Kelimelere dökemediğiniz büyük, güçlü ve istikrarlı bir histir.

Birisi ruh eşinizse büyük ihtimalle yaşamınızın geçmiş dönemlerinin bir yerlerinde denk gelmişsinizdir. Ruh eşinizi bir yerlerden anımsıyor olabilirsiniz. Déja vu hissine benzer garip bir his olabilir. Birbirinizin cümlelerini tamamlamanız; bakışlarınızdan veya davranışlarınızdan birbirinizi anlamanız da ruh eşinizi bulduğunuzun göstergelerinden biridir.

Normal şartlarda asla katlanamayacağınız şeyler ruh eşinizde kesinlikle kafaya takmadığınız, hatta görmediğiniz şeyler haline gelir. Partnerinizi olduğu gibi, değiştirmek istemeksizin seviyorsanız ruh eşinizi bulmuş olabilirsiniz.

Ruh eşinizle yaşadığınız ilişki diğer bütün ilişkilerinizden iyi yönleriyle olsun kötü yönleriyle olsun daha yoğundur. Burada en önemli şey negatif olan her şeyi aşabileceğinize inanmanızdır.

Ruh eşleri birbirine o kadar bağlıdır ki, genellikle birlikte hayattaki her şeye meydan okumaya hazırdırlar.

Ruh eşlerinin zihinlerinde ikizlerinkine benzer bir bağ vardır. Aynı anda birbirlerini aramak için telefonu ellerine alabilirler. Zaman zaman hayat sizi birbirinizden ayırsa da zihinleriniz hep bağlıdır.

Partnerinizin cinsiyeti fark etmeksizin onun yanında kendinizi son derece güvende hissedersiniz. Ruh eşiniz yanınızda koruyucu bir melek gibidir. Yanında kendinizi rahat hissetmediğiniz birisi ruh eşiniz olamaz.

Ruh eşiniz kolay kolay ayrılabileceğiniz birisi değildir. Tam tersine uğruna gerekirse savaşmanıza değer birisidir.

Ruh eşleri sıradan çiftlere göre iletişim kurarken çok daha fazla birbirlerinin gözlerinin içine bakmaya meyillidirler. Bu davranış derinde bir yerde bağlılıklarının bir yansımasıdır.

Şüphesiz ruh eşiniz hayatınızı hiç olmadığı kadar güzelleştirebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar tamamlanmış hissedebilir. Ancak bundan önce kendinizi tanımalı ve tamamlamalısınız. Böylece hayatınıza girecek kişi, bir ihtiyaç veya bir kurtarıcı olmayacak; yanınızda yürüyecek ve size benzersiz duygular yaşatacak bir partner olacak. Sonuçta herkesin bir hayat yolu var o yolu herkes kendi başına kat ediyor, bu nedenle unutmayalım ki, ruh eşimiz hayatımızın sadece daha da güzelleşmesine yardımcı olabilir.

Sevgiyle kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.