güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

Herkesi Sevemezsin

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:47
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:47

Herkesin birbirini sevdiği, etrafta sorun çıkartan hiç kimsenin olmadığı bir dünya düşünün. Negatif duygulardan arınmış; sevgi, neşe, huzur, aşk, dostluk gibi kavramların somutlaşarak hayat bulduğu bir dünya! İnsanların birbirine derin duygularla bağlandığı, kimsenin birbirinin arkasından konuşmadığı, sevilmemenin ne demek olduğunun bilinmediği bir dünya… Kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi? Bunu düşünmesi bile çok güzel. Güzel de, gel gör ki gerçekler bu kadar tozpembe değil. Bütün insanların birbirine sevgi ile yaklaştığı bir dünya olamaz. Çünkü böyle bir durumun olması hayatın olağan akışına ters bir durum olurdu. Bu hayatta her şey zıttıyla bilinir. 10 kişilik küçük bir grupta bile birbirinden hoşlanmayan insanlar çıkarken, nasıl olur da hayatımıza giren herkesi sevebiliriz ki? Bunun için ya deli olmamız ya da insanüstü duygu ve düşüncelere sahip olan başka bir varlık. Sonuçta yeni doğmuş bir bebek bile herkesi aynı derecede sevmiyor. Birinin kucağında çığlık çığlığa ağlarken, bir başkasının güzel enerjisiyle anında susuveriyor. Keza hayvanlar da öyle. Hayvanları da bir kenara bırakın bitkiler bile kişiye göre çiçek açıp, kişiye göre solabiliyor. Kısacası canlı varlıkların tümünde aynı refleksler vardır.

Eminim, sizin de etrafınızda sevmediğimiz insanlar vardır ya da olmuştur. Sınıfınızda, iş yerinizde veya özel hayatınızda siz de bu durumu yaşamışsınızdır. Sonuçta yaşı belli bir olgunluğa ermiş ve “daha önce hayatımda hiç sevmediğim biri olmadı” diyen kişinin bu hususta samimi olduğundan açıkçası şüphe ederim. Çünkü 4-5 yaşındaki çocuklar bile okul öncesi gruplarında bazılarını severken, bazılarından ise hiç mi hiç hoşlanmıyorlar. Bu nedenle sizin şimdiye kadar hayatınıza giren herkesi koşulsuz olarak sevmenizin hiçbir şekilde mümkünatı yok. Zira dünya üzerinde ne kadar çok insan varsa, o kadar çok farklı özellik vardır ve herkes herkesi sevemez.

Dünyanın en iyi insanını bile sevmeyecek insanlar çıkacaktır. Dört dörtlük de olsanız, herkesin huyuna, suyuna da gitseniz, herhangi bir nedenden dolayı sizden hoşlanmayanlar mutlaka çıkacaktır. Evet, şimdiye kadar karşılaştığınız herkesin sizi sevdiğini düşünmüyorsunuz sanırım? Yani belki bunu hissetmemiş olabilirsiniz ama hayatınızdaki herkesin sizi anneniz babanız gibi içten sevdiğini zannetmeyin. Bu kişilerin arasında emin olun sizden hoşlanmayan ama aynı ortamda bulunduğunuz için size tahammül eden insanlar da vardır.

Özetle bir insan hayatı boyunca ne herkes tarafından sevilebilir ne de karşılaştığı herkesi sevebilir. Ama yine de kendimize ve yakınlarımıza başta insan olmak üzere dünyadaki bütün canlı varlıkları sevmeyi telkin etmekten de vazgeçmemeliyiz.

Sevgiyle kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.