SON DAKİKA
Hava Durumu

"Şükran, Sevgi ve Zihin Üzerine.."

Yazının Giriş Tarihi: 26.10.2023 00:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.10.2023 22:13

İnsanlar, çalıştıkları işin onları nasıl hedeflerine taşıyabileceğini görmezlerse asla şükran duymazlar. Daha fazla para, daha fazla dış motivasyon, daha fazla tatil daha uzun molalar isterler. Sonuçta bütün bunlar şirketin daha fazla masraf yapmasına neden olur. Şirketin en önemli görevlerinden biri, misyonunu çalışanlarına en doğru şekilde anlatıp bu işin onların en yüksek değerleri ve hedefleriyle nasıl örtüştüğünü anlamalarını sağlamaktır. Bu şekilde onlar çalışanları için müteşekkir olduklarını gösterirler ve çalışanları da bunun için şükran duyar. De Martinin bu güzel alıntısına ilaveten şunu söylemek isterim, zihnimizle yeni fikirler edinir, sonra bu fikirleri değiştiririz vurgusu çok önemlidir. Yani fikirler değiştirilmek için vardır. Fikirler yenileri ile, gelişmişleriyle, farklı bakış açılarıyla değiştirmek üzere edinilmiş donelerdir. Fikirler körü körüne sorgulamadan sadakat adı altında sabit fikirlilik göstererek dört elle sarılmamız gereken zihinsel cümle kalıpları değildir. Ayrıca eğer algımızla yeterince ustalaşabilirsek zihnimizin hem dost hem düşman olabileceğini, bunu yıllardır seanslarımızda her gücün zihnimizde olduğunu, sadece algı ve bakış açılarınızı değiştirerek bambaşka hayatlara bambaşka hedeflere hiç zorlanmadan çok rahatlıkla ulaşabileceğimizi anlatır dururum. İşte burada bütün duygularıma tercüman bu parantez bizim zihnimizin patronu olduğumuzu, zihnimizin de dünyanın patronu olduğunu, hayatımızdaki her şeyi değiştirme gücüne sahip olduğunu gösteren çok önemli belirteçlerden biridir. İşte buraya dikkat ediyoruz.Tek derdimiz zihnimiz olmalı. Sadece zihnimizle uğraşıp, zihnimizi geliştirmeye çalışıp, zihnimizi ufkumuzu açmaya çalışıp, başkalarıyla değil ya da başkalarının algılarıyla değil, kendi algılarımızla ilgilenmeli...

Başkalarının değer yargılarıyla değil kendi değer yargılarımızla, değerlerinizle ilgilenmeli... Tüm yarışımızı, tüm hedefimizi, hep kendi listemizde, kendi üzerimizde kurmalı, tüm oyun planımızı hayat boyu kendi kendimiz üzerinde kurgulamalıyız.

Oysaki insanoğlunun yaptığı en büyük hata kendi zihninden çok başkalarının Zihnine güvenmesidir. Bu da bize kendi gelişimimizi nasıl ellerimizle baltaladığımızı ve kendimizi nasıl sabote ettiğimizi açık ve net bir şekilde ifade eder zihin dediğimiz şey ,bizi kontrol eden bizim üstümüzde tahakküm kuran bir güç değildir zihin aksine bizim kölemizdir ne yapacağını ne düşüneceğini nereye bakacağını ve nasıl gelişeceğini bizden öğrenir. Kendinin kıymetini bilmeyen zaten zihninin de kıymetini bilmez, bilemez bu söyleyeceğim şey size abartılı gelmesin bir Zihni olduğunun farkında bile olmayan çok insan tanıdım yani sadece beyni zekası ve ruhu var tanıyor zihninin olduğunu daha yeni anlayan öğrenen büyük bir kitle var. Neden biliyor musunuz? Okullarda da çocuklarımızı yetiştirirken de zihin vurgusunu asla yapmıyoruz hep akıl ve beyin üzerinden gidiyoruz ama zihin zaten beynin çalışma alanı ve zeminidir zihin ve beynini birbirinden ayıramazsınız ve zihin gelişir ve zihnin içinde her ne yaparsanız O sizin hayatınızda da çok doğal olarak yansır. O yüzden şirketlerde okullarda iş yerlerinde zihnin vurgusuna Zihni geliştirmenin zihnin temiz olmasının önemine sistemli olarak zaman ayrılırsa işte orada Cevval güçlü zehir gibi bir gençlik bizi bekler. Bu ancak böyle mümkün olabilir işte De Martini, bütün 34 yıllık araştırma hayatında sevginin, Şükran'ın zihni geliştirmenin ve Zihni yüzlerce ülkede binlerce seanslarda seminerlerde anlatmaya ömrünü adamıştır benim bir Koç olarak bir İletişim Uzmanı bir yazar olarak hepinize verebileceğim en candan en etkili ve en güçlü tavsiye ancak şu olabilir ; yaşadığınız her şeye Şükran ve sevgi duymayı unutmayın zihninizde olumsuz hiçbir şey barındırmamanın önemini olabildiğince kavrayın sevgi ile ve şükranla kalın hoşça kalın..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.