güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

DUYARLI BAŞKANLARA ALKIŞ

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:48

Yerel seçimler öncesi başkan adayları örnek davranışlara imza attı.

TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilciliği’nin “çevre dostu belediye başkan adayları arıyoruz” çağrısına adayların hemen hemen  tümü imza verip, destek oldu.
Bir çok başkan adayı TEMA Evi’ni ziyaret etti, bazıları ise yaşadıkları ilçelerde doğa dostu başkan taahhütnamesini imzaladı.
Aynı şekilde bir çok aday Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’nın (OBİDEV) çağrısına uyup, “Otizm Dostu Kentler İçin Söz İstiyoruz” kampanyasına katıldı.
Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) İl Temsilciliği’nin, “Yerelde Kadın Dayanışması” etkinliğine katılan belediye başkan adayları , “kadın dostu kentler” için söz verdi.
Kazanan başkan adayları seçim sonrası da verdikleri mesajlarla örnek oldu.
Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun başkanlığını kutlamak isteyenlerin Yardım Sevenler Derneği, İyi ki Varsın Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ne bağış yapmalarını rica etti.
Bu kuruluşlara bağışta bulunan Bandırmalılara birer mektupla teşekkür edeceğini açıkladı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, tebrik için çiçek gönderilmesi yerine Türkiye Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağışta bulunulmasını önerdi.
Başkan Arslan, “Seçimlerden bu yana yüzlerce tebrik mesajı aldım. Her birinize çok teşekkür ediyorum. Sizlerden ricam çiçek yerine LÖSEV’e bağışta bulunmanız. Mutluluğumuzu paylaşırken, çoğaltalım” mesajıyla gönülleri fethetti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın kendisini kutlamak isteyenlerin çiçek göndermek yerine Balıkesirspor’a bağış yapmasını istemesi de bir başka duyarlılık örneği oldu ve bir kampanyaya dönüştü.
“Balıkesirspor şehrin takımı. Bütün esnafımızdan, memurlarımızdan, öğrencilerimizden Balıkesirspor’a kendi bütçeleri nispetinde yardımcı olmalarını istiyorum” diyen  Yılmaz’ın kampanyasına Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da katıldı ve aynı çağrıda bulundu.

Başkan adayı iken TEMA’yı ziyaret edip, “doğa dostu başkan olacağım” diyen Dinçer Orkan Karesi Belediye Başkanı seçildikten sonra da duyarlılığını sürdürdü.
Orkan bu kez kendisini kutlamak isteyenlerin çiçek göndermek yerine Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağış yapmalarını rica etti.
Bence bu süreçte kutlama ve bağış konusundaki en anlamlı çağrı Orkan’dan geldi.
Partisine yakın bir çok dernek ve vakıf varken, Başkan Orkan’ın herhangi bir bölgenin, herhangi bir görüşün, herhangi bir ailenin, herhangi bir kesimin değil tüm Türkiye’nin vakfı olmaya çalışan TEV’i seçmesi çok önemliydi.
Bir çok Balıkesirli  bu çağrıyı alkışlayıp, destekledi.
Orkan’ın bu davranışı ve çağrısı toplumun kutuplara ayrıldığı  bir ortamda çok anlamlı oldu.
Tabii başkanların çağrısı Balıkesir’le sınırlı değil…
Örneğin Safranbolu’nun CHP’li kadın belediye başkanı Elif Köse de AK Partii Dinçer Orkan gibi çiçek gönderilmesi yerine TEV’e bağış yapılmasını istedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise TEMA Vakfı’na fidan bağışı yapılmasını gündeme getirdi.
Umarım belediye başkanlarının duyarlılığı bu çağrılarla sınırlı kalmaz; vatandaşlarımız da belediye başkanlarının çağrısına uyup, sivil toplum örgütlerinin özverili çalışmalarına katkıda bulunur…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.