güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

Yerel Seçimlerde Mahalle Sakinlerine Tavsiyelerim

Yazının Giriş Tarihi: 08.03.2024 08:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 23:30

Bu yüzdendir ki eski muhtarları, tecrübeli muhtarları tercih edip görevlendirerek gerek mahalli gerek mülki, gerekse asayiş konusundaki yönetim ve yöneticilerle daha iyi bağlar, ilişkiler kurması durumundan daha iyi faydalanacaklarından mahalle olarak daha fazla hizmet alabileceğimizi unutmamalıyız.

Bu sebepledir ki bence muhtarlık konusunda yapacağımız tercih ve seçimde eğer aday iseler eski muhtarlarımızı tercih etmeli, onlara destek vermeliyiz düşüncesindeyim. Mahallesine faydalı olan tekrar seçilmelerinin uygun olacağını düşündüğüm mahalle muhtarlarına birkaç örnek vermek istediğimde ilk aklıma gelen mahalle muhtarlarımız Haydar Çavuş Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu, Sunullah Mahallesi Muhtarı Şener Arabacılar, Paşakonak Muhtarı İshak Candan, Paşabayır Muhtarı Belgin Şentürk, Paşakent Muhtarı Nurten Sarıaltın gibi isimler söz konusu olabilecektir.

Şunu da belirtmek isterim ki bu zikrettiğim isimler ya birkaç dönemdir aynı görevi ifa ettiklerinden yahut ta mahalleleri konusunda faal hareket edip mahallelerini ve mahalle halklarını daha iyi tanıdıklarından mahalle halklarının istek ve beklentilerini gerek kaymakamlık çapında gerek belediye çapında daha iyi aksettirebilecekler, kaymakamlık ve belediyenin mahallelerine verilecek hizmetler konusunda daha iyi aydınlatabileceklerdir.

Üstelik bu şahıslar ve benzerleri mahallelerinin güvenlik açısından ilçe emniyet amirliğinden alması gereken hizmetleri ilçe emniyet müdürlüğünden daha çabuk ve daha etkin alabileceklerdir düşüncesindeyim.

Çünkü emniyet açısından mahallerinde gördükleri eksikleri ve yanlıkları gerektiğinde ilçe emniyet müdürlüğüne daha düzgün ve daha detaylı aktarabilecekleri noktasında da kanaatimi belirtmek isterim. Benim düşünceme göre bu arkadaşlar ve benzerleri mahalleleri için tekrar görev verildiklerinde yeni görev alacak adaylara göre daha faydalı olacaklarından öncelikle tercih edilip desteklenmelidir.

Çünkü yeni aday olup seçilen muhtarlar sözüne ettiğim tecrübeli muhtarlar kadar görev konusunda mahalle halkının isteklerini aksettirme konusunda tecrübe deneyim kazanmak için, mahalle halkının ve üst kurumlardaki görevlileri tanımak onlarla temas ve iletişim sağlamak konusunda tecrübe konusunda uzun süre çaba göstermek zorunda kalacaklardır.

Yeni muhtarların mahallelerine hizmet konusundaki tecrübe ve deneyimleri kazanmak için kendilerini ilçe emniyet müdürlüğü, kaymakamlık ve belediye görevlilerine tanıtmak için harcayacağı zaman süresinde mahallelerinin alacağı hizmetler konusunda aksamalar ve eksiklikler olabilecektir.

Bu yüzdendir ki mevcut tecrübeli muhtarların yeniden görevlendirilmesi mahalle halklarının çıkarına olacaktır düşüncesindeyim. Kaldı ki eski muhtarların değiştirilmesine sebep olabilecek görevlerinde eksiklik yapması veya yolsuzluk yapması söz konusu olabilmesi mümkün değildir.

Çünkü mahalle halkına yapılabilecek hizmetler konusunda mahalle muhtarlarının yapabileceği tek faaliyet üst makamlarla mahalle arasında aracılık yapmak veya mahalle halkından bireylerin söz konusu makamlardan istek ve beklentileri konusundaki müracaatlarının yönlendirilmesini sağlamak veya bizzat bireyi yanında götürerek derdinin n aktarılmasından ibaret olacaktır.

Yukarıda sözüne ettiğim muhtarların da ve benzerlerinin de bu konudaki görevlerini içtenlikle yerine getirmeye çalıştığı düşüncesindeyim. Bu yüzdendir ki önümüzdeki yerel seçimde mevcut mahalle muhtarları adaysa yeniden oylarını ona kullanarak tekrar görevlendirmelerinin kendilerinin ve mahallenin menfaatine olacağını önemle vurgulamak isterim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.