güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜMMETÇİ ZİHNİYET MİLLİYETÇİ SEÇMENLERİ HEDEF ALMIŞ GÖRÜNÜYOR

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:50

Kıymetli Okurlarım;

Bugün ülkemizde iktidar yolunda bir biriyle mücadele veren iki zihniyet olduğunu söylememizin yerinde olacağı kanaatini taşımaktayım.

Daha açık söylemek gerekirse ülkemiz siyasi alanında bugün milliyetçi yahut ulusalcı dediğimiz kesimle ümmetçi kesimin birbiriyle rekabet halinde olduğunu önümüzdeki 2015 ulusal seçimlerinde bu iki zihniyetin yarışacağını söylememizin doğru olacağı düşüncesindeyim.

Ne var ki ulusalcı kesim dediğimizde bu kesimi oluşturan gruplar aslında tek bir safta birleşmiş gözükselerde iktidarı ellerine geçirdiklerinde yönetim açısından farklı uygulamalar yapmaya çalışacakları muhakkaktır.

Çünkü bugün siyasi sahada mevcut değerlendirmeye göre solcu dediğimiz düşünce sahiplerinin de milliyetçi olarak belirtilen grup sakinlerinin de topluca amacı ülkemizde ulusalcı bir yönetim sergilemektir.

Bu nedenle gerek milliyetçi partilerimiz gerek ilerici veya solcu sosyalist dediğimiz partilerimiz ulusalcı bir adlandırma ile mevcut rejimi koruyup ayakta tutmayı amaçlarken, ümmetçi dediğimiz gerek radikal dinci gerek ılımlı dinci yahutta geniş kapsamda sağcı dediğimiz ümmetçi kesim bugün kü mevcut sistemi değiştirip tüm İslam birimlerini kapsayacak hilafet veyahut en azından Osmanlı devletine benzer bir sistemi bu olmadığı takdirde bu isteklerine en yakın rejim olarak düşündükleri başkanlık sistemini getirmek gaye ve amacı peşinde görünmektedirler.

Bu nedenledir ki önümüzdeki 2015 seçimlerinde seçmen önüne çıkacak siyasi partilerimiz bu iki zihniyetten birisinin mensubu olarak kendisini sergileyecek ve seçmenlerine bu yönde görüntüleri ile çağrıda bulunacaklardır.

Ne var ki şu andaki mevcut ümmetçi zihniyet sahipleri 2015 seçimlerini kendi hesaplarına garantiye alabilmek için tüm İslami dini grupları kazanmak için ellerinden geleni yaparken hatta İslamiyetin ilk yıllarından bu yana birbiri ile kesin ayrılmış görüntü veren Sünni ve Şii camiayı da yanlarına alabilmek için her iki tarafa taviz verir vaadler de bulunmalarına rağmen bu gruplardan alacakları oylarla iktidarlarını garantilemek imkanına sahip olamayacaklarını düşündüklerinden ulusalcı kesim içerisindeki Milliyetçi Türkçü kesimi de yanlarına alabilmek için harekete geçmiş görünmektedirler.

Nitekim Türk Milliyetçisi görünen sağ partilerin seçmenlerini kendi yanlarına alıp kendilerine oy verdirebilmek için bugün kendilerini Türkçü gösterecek Türk'e değer verir gösterecek icraat ve seramonilere de yönelmiş görüntüler ortaya koymaya başlamışlardır.

Nitekim kendileri yaptıkları konuşmalarda hitabelerde kendilerini hiç bir zaman Türk olarak tanıtamayan ümmetçi görüş sahipleri ileri gelenleri, yöneticileri bugün kendilerini Türkçü gösterme çabasına girmiş görüntüler ortaya koymaya başlamışlardır.

Siyaset sahnesinde verdikleri tüm beyanlarda bu millet bu millet diyerek Türk milleti bireylerine kendilerini Türk göstermeye çalışanlar ama hiç bir zaman bu milletin adının ne olduğunu söylemeyenler hatta Mustafa Kemal'in milletimize mal ettiği Ne Mutlu Türk'üm diyene sloganını kullanımdan kaldıranlar bugün 2015 seçimlerinde Milliyetçi Türkçü kesimin oylarını kazanabilmek için devletimizin dış ülke devlet başkanlarının karşılama törenlerinde eskiden var olup bugün tarihe mal olmuş Türk devleti sayılan devletlerin askerleri kıyafetinde askerlerle karşılama törenleri gerçekleştirmeye yöneldiklerini görmek mümkün olmaktadır.

Onların bu icraatlarının göstermelik olduğu icraatın temelini dayandırdıkları sistemin hatalı olmasını göz ardı etmelerinden de belli olmaktadır.

Çünkü bugün ülkemizi ziyaret eden yabancı devlet yöneticilerinin karşılanmasında gösteri mahiyetinde kullanılan geçmişteki Türk Devletlerinin askerlerinin kıyafetleri ile sahneye çıkarılan askerlerin temsil ettiği devletlerin aslında tam manası ile Türk devleti olmadıklarını bilmemeleri de bunu düşünmeden Türkçü Milliyetçi oyları çalabilmek için böyle seramonilere yer verdiklerinin delilidir.

Ülkemizde Filistin devlet başkanının karşılanışı sırasında geçmişteki sözde 16 Türk imparatorluğunun askeri kıyafetinde çıkarılan askerlerin kullanılması bu iddiamı destekleyen en bariz örnektir diye düşünmekteyim.

Ama ne yazık ki milliyetçi Türkçü oyları çalmak için harekete geçenler Milliyetçi Türkçü kesimin düştüğü hatayı aynen tekrar ettiklerinin farkında bile değildirler.

Çünkü bugün Cumhurbaşkanlığı forsunda bulunan 16 yıldızı temsil ettiği söylenen ve Türk imparatorluğu olarak tanıtılan devletlerin tam manası ile Türk devleti olduğunu söylemek mümkün değildir.

Evet bu devletlerin Türk devleti olduğunu söylemenin temel hatası bu devletlerin hanedan olduğunu göz ardı etmekten başlamaktadır. Bu forsta olduğu kabul edilen Büyük Hun devleti, Batı Hun devleti, Avrupa Hun İmparatorluğu, Ak Hun İmparatorluğu, Göktürk Kağanlığı, Avar Kağanlığı, Hazar Kağanlığı, Uygur Kağanlığı, Karahanlı Devleti, Gazne Devleti, Büyük Selçuklu Devleti, Harezmşahlar Devleti, Altın Orda Devleti, Timur İmparatorluğu, Babür İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu devletlerinin tamamının yönetiminde söz sahibi olan Hanedanlar hiç bir zaman tamamen Türk olmamışlardır.

Çünkü Asya sahasında kurulan bu devletlerin İslamiyet öncesi dönemlerdeki yöneticilerinin hemen hemen tamamı Çinli Prenseslerle evlenmiş bu yüzden Hun Devleti ve Göktürk Devleti gibi hatta Uygur devleti gibi Avar Devleti gibi devletlerde Hanedan Büyük oranda Çin kanı alarak Çinlileşmiştir.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.