güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ ÜMMETÇİLİK KARŞISINDA NEDEN ERİYOR?

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:50

 

            Değerli okurlarım milliyetçilik denilen zihniyet iki amansız düşman sahibidir.

            Bu düşman görüşler ümmetçilik ve kendisine karşı milliyetçilik görüşlerdir. Ne var ki milliyetçilik için en amansız ve en tehlikeli olanı ümmetçiliktir. Çünkü milliyetçi bir gurup rakibi olan karşı milliyetçilere karşı mücadele amacıyla birlik ve beraberliğini tam manasıyla temin edip korumak için elinden geleni yapacağından karşı milliyetçiler karşısında kendini müdafaasız ve savunmasız bırakmaz.

Oysa ümmetçiler karşısında kendi ırkından milletinden bireylerinde içinde bütün doğu ümmetçiler karısında aynı haysiyeti göstermez.

Bu nedenledir ki ümmetçilik milliyetçilik için en tehlikeli en amansız düşmandır.

Bu nedenledir ki milliyetçilerin ümmetçilere yakınlaşması işbirliği onlar için ölüm yolunda adım atmaktır.

Bu durum Türk milliyetçileri içinde geçerlidir. Ne yazık ki Türk milliyetçileri bu gerçeği yıllardır bir türlü kabul etmez bu büyük hatayı yıllardır yapmaktan kaçınmazlar. Bunun sonucu olarak ülkemizde Türk milliyetçiliği gurular ve partiler ümmetçi zihniyet sahiplerini yani İslamcıları arasında tutmaya devam edecekler.

            Oysa İslamcıların ana amacı onları kullanmak içlerine sızarak azar azar eritmektir.

            Bu nedenledir ki ülkemizdeki zihniyet sahibi partiler seçimlerde zaferlerden zafere koşarken, milliyetçi partiler sürekli olarak yenilgi kaydetmekte seçmen kaybetmektedirler. Öyle olmasına karşılık onlar hala, karşı milliyetçi partilerle mücadeleyi sürdürmekte, bu mücadele uğruna ümmetçi partilere karşı iş birliğine yönelip, onların milliyetçi partileri ve gurupları ortadan kaldırmalarına imkan sağlamakta, fırsat vermektedir.

            Bu davranış nedeniyle Türk milletçisi olduğunu iddia eden partiler mücadele ettikleri karşı milliyetçi guruplardan bile az duruma düşmekle temsil ettikleri gurupları yaşatmakta zorlanmaktadırlar. Benim görüşüme sırf bu hataları nedeniyle karşıt milliyetçi gurup olan kürt milliyetçiliği karşısında bile gerilemiş bir görünüm arz etmektedirler. Ülkemizde yaşadığımız son seçimi bez alırsak Türk milliyetçileri seçmen olarak, seçmen kütlesinin 10/1 nin desteğini almış durumdadır.

            Bu görüntü bize gösterir ki, bugün ülkemizde Türk milliyetçiliği en düşük seviyeye inmiş adeta yok olmaya yüz tutmuştur. Düşünceme göre bunun ana sebebi Türkçülerin Türk milliyetçiliği ile milli görüş zihniyetini aynı sanıp İslam ümmetçiliği karşısında savunma yapmamaları, onları düşman değil dost kabul etmeleri gelmektedir. Onların bu kabullerine karşılık, İslam ümmetçileri Türklüğü ve Türk milliyetçiliği düşman görmeleri ancak onlara karşı dost görünüp onları kulamla (milliyetçileri) eylemini gerçekleştirmelidir. Şurası bir gerçektir ki, bugün ülkemizde ümmetçiler Türklüğü red edip, Türk’üz diyemezken, Türk olduğunu ileri süren Türk milliyetçileri hala onlara Türk görüp kendilerinden saymayı sürdürmektedirler. Tuhaftır ki ümmetçiler Türkçülük zihniyetine karşı, yeni teşkilatlar kurarken, bir zamanlar Türk milletini ve Türkçülüğü korumak için kurulmuş teşekkülden kopardığı elemanları kullanmaktadırlar. Benim düşünceme göre bu iddiamı ispatlayan en açık örneklerden birisi ümmetçiler hesabına kurulan Alp erenler ve Osmanlı ocaklarının oluşmasında Türk milliyetçilerin temsilcisi görülen ülkü ocaklarından bireylerinin önemli miktarda katılımının olmasıdır

            Ümmetçi zihniyeti en kuvvetli temsilcisi olarak Türk siyaset sahnesinde yer aldığını düşündüğüm iktidar partisini bugünkü kuvvetine ulaşmasında Türk milliyetçisi parti veya partilerin sözünü ettiğim zihniyetleri ve buna uygun davranıp sık sık onu desteklemesi zor duruma düşmesinde onu bu zor durumundan kurtaran davranışları büyük rol oynamıştır. Nitekim 7 Haziran seçimlerinden sonra düştüğü zor durumdan da kendilerini örtmek pahasına onu kurtaran ve kuvvetlendirende Türk milliyetçileri olmuştur. Bütün bunlardan sonra, şunu vurgulamak isterim ki Türk milliyetçilerinin varlıklarını sürdürebilmeleri için, Ümmetçileri dost kabul vazgeçmeleri, onlarla ciddi mücadeleye girişmeleri şarttır. En az bunun kadar önemli bir durumda Türk milliyetçiliğini bugünkü duruma düşünen yönetici ve liderliğini iş başından düşürüp Türk milliyetçilerini yurt sathında milli görüş akımından Ümmetçilerden uzaklaştırıp gerçek Türk milliyetçiliğine kavuşturacak yeni lider ve yöneticilere sahip çıkmaları şarttır. Sözün kısası Türk milliyetçileri artık kürt milletliği gibi karşıt milliyetçilik görüş taraftarlarıyla yaptıkları mücadele benzeri bir mücadeleyi, ümmetçilerle, İslamcılara yani İslam birliği peşinde koşanlarda da mücadele etmeyi amaç kabul edip öğrenmeleri gerçekleştirmeyi bence şarttır. Aksi taktirde hatalarıyla kuvvetlenmiş ümmetçileri, milli görüş sahipleri eninde sonunda onlar yok etmeyi gerçekleştireceklerdir düşüncesindeyim.

Bence bunu yapmak için ümmetçiler daha önce yaptıkları gibi hedeflerine ulaşmak için Türk milliyetçiler karşıtları ilerde iş birliğine görmekten kaçınmayacaklardır. Bütün bunlardan sonra Türk milletçiliği neden ümmetçiler karşısında geriliyor diye soranlara bence verilecek tek cevap, ümmetçileri dost görüp Türk milliyetçisi olarak onları düşman kabul etmemeleri, karşı milliyetçilere karı yaptığı mücadeleyi onlara karşı yapmamaları şeklinde olacaktır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.