güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

BELEDİYEMİZ CENAZE HİZMETLERİ KONUSUNDA ÇOK GÜZEL BİR HİZMETİ BAŞLATMIŞ GÖZÜKMEKTEDİR.

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2020 21:50

Kıymetli okurlarım,
Kentimizin liglerle tek temsilcisi durumundaki Bandırmaspor’umzun deplasmandaki Gümüşhane maçına katılan taraftarlarımızdan ve Bandırmaspor camiası tarafından sevilen taraftarlardan birisi olan bir hemşerimizin bu maç oynanırken geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetmesi gibi üzücü bir olay cereyan etmiş durumdadır. Hayatını kaybeden bu hemşerimize tanrıdan rahmet diliyorum. Onun bu ölümü Bandırmaspor taraftar camiası içerisinde şüphesiz üzüntü yaratmıştır. Ama onun bu vefatı belediyemizin cenaze işleri konusunda önemli bir atılımı başlatmasının miladı olmuştur demenin de yerinde olacağını düşünmekteyim. Çünkü belediyemiz bu hemşerimizin cenazesini Gümüşhane’den kentimize getirmek konusunda sahibi bulunduğu cenaze defin aracını Gümüşhane’ye gönderip oradan bu hemşerimizin kentimize getirmek defnetmek konusundaki çalışmasıyla çok güzel bir çalışma ortaya koymuştur.
Umarım bu çalışmayı belediyemiz bilinçli olarak gerçekleştirmiştir. Ve umarım bu güzel hizmet sadece bu hemşerimizle sınırlı kalmayacak bir icraattır. Çünkü böyle bir icraatıyla Bandırma Belediyemiz hemşerilerine gücünü göstermiş ve ülkenin neresinde olursanız olun Allah göstermesin talebiniz halinde ben sizi gelip vefat ettiğiniz yerden alıp Bandırma’ya getirip defnetme görevini ifa etme gücündeyim. Bunu yaptığım gibi herkes içinde yapmaya hazırım demiştir. İşte bu nedenledir ki bu hemşerimizin cenazesinin Gümüşhane’den Bandırma’ya getirilip defnedilmesini sağlaması yolundaki çalışmalarını Bandırma Belediyesinin Bandırma halkına benzer konularda verdiği bir hizmet arzı bu konulardaki bir açık çek ve bence artık Bandırma belediyesi şuan ki yönetimde bu tür olgularda karşılaşacağı taleplerde bu tür hizmetten kaçamayacaktır. Zaten kaçmayacaktır.
Gerçi belediyemiz zaten çevre ilçelere gönderilen cenazelerin nakli sırasında da bu tür hizmetlerden kaçmamıştır. Gerek Manyas, gerek Gönen, gerek Erdek gibi ilçelere de belediyemizin cenaze aracının cenaze görevi gibi işlerini yaptığına da şahit olunmuştur. Ama bu derece uzun yollara belediyemizin araç yollama gücünün olduğu bugüne kadar görülmemiş olduğundan bilinmemekteydi. Artık belediyemiz bu hemşerimizin cenazesinin nakliyle bu konuda gücünün doruk noktada olduğunu ortaya koyduğuna göre ve cenaze nakil araçlarının yeterli olduğunu ispatladığına göre Türkiye’nin her yerinde Bandırmalı hemşerilerimizin yakınlarının vefatında cenaze nakli konusunda hizmete amade olduğunu ve bunu yerine getireceğini taahhüt etmiş duruma gelmiştir. Bu nedenle belediyemizin bu hemşerimizin nakli konusundaki bu çalışmasını takdire değer buluyor ve tüm hemşerilerimizin dikkat ve takdirlerine mazhar olması gereken bir icraat olmasını telakki ediyorum. Umarım belediyemiz artık Bandırmalı hemşerilerimiz Allah göstermesin nerede vefat ederse etsin gidip alıp cenazesini Bandırma’ya getirmekten kaçınmama bu imkânını bütün hemşerilerine sunma durumundan uzak kalmamaya devam edecektir. Çünkü bütün Bandırmalı hemşerimiz bu hayatını kaybeden hemşerimiz kadar değerli ve belediyemizin bu hizmetinden faydalanmaya hakkı olduğu düşüncesindeyim. Belediyemiz şunun da farkında olur kanaatindeyim. Bu hizmeti başlatmak kadar sürdürmekte önemlidir. Bu hizmeti sürdürebilmek için de cenaze nakil araçlarının sayısının Bandırma’nın nüfusuna uygun hizmet verebilecek sayı ve karaktere ulaştırılması da gereklidir. Belediyemiz başlattığı bu hizmeti sürdürebilmek için umarım araç ve personel sayısına da gerekli katkıyı yapacak, bu güzel hizmetini bütün hemşerilerimiz için gerektiğinde uygulayabilecek zihniyette kalmayı ve sürdürmeyi başaracaktır. Böyle bir hizmetin Bandırmalı’ya sunulmasına vesile olan Bandırmaspor sevgisiyle gittiği Gümüşhane deplasmanında hayatını kaybeden hemşerimize tekrar Tanrı’dan rahmet dilerken böyle bir hizmeti böyle bir üzücü bir vesileyle de olsa başlatıp sürdürmeyi fiili olarak ortaya koyan belediyemize de teşekkürü borç bilir. Bu hizmeti ayırım yapmadan tüm Bandırmalılar için sürdüreceği ümidiyle Belediyemizi bir kez daha kutlarım.
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.