SON DAKİKA
Hava Durumu

BANDIRMASPOR UĞUR İLE DEVAM ETMELİ

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2020 21:49

İsmail Ertekin, Feyyaz Uçar ve Yusuf Şimşek’le kaybedilen onca maçlardan sonra bitmiş bir takımın başına kurtarıcı olarak getirilen teknik direktör Mustafa Uğur’un çalışmaları ne yazık ki takımın ligden düşmesini engelleyemedi.

Mustafa Uğur, Bandırmaspor’un başında 7 maça çıkıp 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. Yani koskoca lig maratonunda toplanan 35 puanın 13’ü Mustafa Uğur zamanında alındı. Kalan 27 maçta 3 teknik direktör sadece 22 puan toplayabildi.

Feyyaz Uçar’ın yerine Mustafa Uğur gelmeliydi olmadı hiç değilse Yusuf Şimşek’in yerine gelse yine bu takım ligden düşmezdi. Bandırmaspor’un ligden düşmesi benim yakından tanıdığım öncelikle dürüst, çalışkan, hırslı, kaybetmeye tahammülü olmayan teknik direktör Mustafa Uğur’u tabiî ki derinden yaraladı. Uğur ile önümüzdeki yıl Bandırmaspor yoluna devam ederse doğru bir karar vermiş olur.

Bordo beyazlı takımın yeni sezon için ilk hamlesi Uğur olmalı. Mustafa Uğur, bu takım nasıl ligden düştüyse, yeniden düştüğü lige çıkartacak kapasitede bir hocadır. Bunu yaparken, en azından transferleri kendine göre yönlendirir. Uğur, sezon başında ve ara transfer döneminde kadroya dahil edilen oyuncularla yürümek zorundaydı. Yani elinde ne malzeme varsa onu kullandı, zaten başka alternatifi yoktu.  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.