SON DAKİKA
Hava Durumu

7. DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Balıkesir Üniversitesi Deney Hayvanları Üretim, Bakım ve Araştırma Merkezi (BAÜN-DEHAM) tarafından, Balıkesir Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu (BAÜN-HADYEK) izni, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAÜNSEM) ve Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUZEM) iş birliği ile 7. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı başarıyla tamamlandı.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 00:10
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 00:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bandirmayasam.com.tr
7. DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

3-12 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen deney hayvanları kullanım sertifikası eğitim programının; teorik dersleri çevrimiçi, uygulamalı dersleri ise yüz yüze gerçekleştirildi. Teorik derslerin çevrimiçi, uygulamalı derslerin yüz yüze gerçekleştirildiği deney hayvanları kullanım sertifikası eğitim programına 36 araştırmacı katıldı.

Sertifika programı ve merkezin çalışmaları hakkında bilgiler veren BAÜN-DEHAM Müdürü Prof. Dr. Cengiz Ceylan, Balıkesir Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilen derslere 36 kursiyerin katıldığını söyledi. Merkez Müdürü Prof. Dr. Cengiz Ceylan, bölgede düzenli olarak bu alanda kurs veren Balıkesir Üniversitesinin eğitimin yanı sıra üniversitelerarası çalışma ve projelere de zemin hazırladığını sözlerine ekledi. Eğitim programlarının ilerleyen süreçte de devam edeceğini belirten Müdür Prof. Dr. Cengiz Ceylan, merkez çalışmalarına verdiği destek dolayısıyla başta Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu olmak üzere, kursa destek veren akademisyenlere, BAÜNDEHAM, BAÜNSEM ve BAUZEM personeline teşekkür etti./Oğulcan Bölükbaşı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.