SON DAKİKA
Hava Durumu

VALİ USTAOĞLU'NDAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu bir mesaj yayınladı. Muhtarların demokrasinin ve kültürümüzün gelişmesine önemli katkılar sağladığını ifade eden Vali Ustaoğlu, muhtarların vatandaşa en yakın seçilmiş kişiler olduklarına dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2023 00:10
Haber Güncellenme Tarihi: 29.11.2023 15:40
Kaynak: Melek Babacan-Burcu Bayırlı
https://www.bandirmayasam.com.tr
VALİ USTAOĞLU'NDAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü'ne özel bir mesaj yayınladı. Vali Ustaoğlu mesajında muhtarlara, vatandaşlara sunulan hizmetlerin yerine getirilmesinde önemli katkılarda bulunmalarından dolayı teşekkürlerini sunarken kamu kurumlarını harekete geçirerek hızla çözüm üretilmesini sağladıklarının da altını çizdi.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu mesajında muhtarların bulundukları konumun çok önemli olduğunu ifade ederken, “Ülkemizde muhtarlık müessesesi, ilk kez 1829 yılında faaliyete geçmiştir. Günümüzde kamu hizmetlerinin etkili olarak yürütülmesinde, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin tam olarak belirlenip karşılanmasında kamu kurumlarını yönlendiren önemli bir konuma ulaşmıştır. Kamu yönetiminde halkımıza en yakın seçilmiş kişiler olan muhtarlarımızın yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla her 19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak kutlamaktayız. Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, demokrasimizin gelişmesinde, kültürümüzün ve kamu yönetimine katılımcılığın sağlanmasında önemli katkılarda bulunmaktadır. Muhtarlarımız, mahallelerde devletimizin bütün kurumlarını temsil etmekte, kamu hizmetlerinin halkımıza ulaşmasında öncü rol oynamaktadırlar” dedi.

Muhtarların, vatandaşların ihtiyaçlarına göre kamu kurumlarını harekete geçiren bir rolde olduklarını belirten Vali Ustaoğlu mesajının devamında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, devlet-millet bütünleşmesinin tesisinde, milletimizin devlet nezdindeki temsilcisi olan muhtarlarımız ve muhtarlık kurumunca yürütülen görevlerin, vatandaşlarımız için olan yüksek önemini her fırsatta vurgulamaktadır. Bulundukları mahallelerde halkımıza en yakın kamu görevlisi olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ilk müracaat merci olan muhtarlarımız, ilgili kamu kurumlarını harekete geçirerek hızla çözüm üretilmesini sağlamakta, kamu hizmeti veren kurumlar ile halkımız arasında köprü vazifesini yerine getirmektedir” dedi.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu Muhtarlar Günü mesajının sonunda teşekkürlerini sunarken, “Valiliğimiz bünyesinde ve Kaymakamlıklarımızda Muhtarlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda, muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları tespit edilmekte, vatandaşlarımızın taleplerinin ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından hızlı bir şekilde   karşılanmasının ve yürütülen kamu hizmetlerinin koordinasyonu sağlanmaktadır. Balıkesir'de vatandaşlarımıza   sunulan hizmetlerin yerine getirilmesinde önemli katkılarda bulunan ilimizde görev yapan muhtarlarımızı özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, bütün muhtarlarımızın "19 Ekim Muhtarlar Günü"nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi./Melek Babacan-Burcu Bayırlı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.