güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

MİNİK ELLER, BÜYÜK HAYALLER ETKİNLİKLERİ OKULLARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Geleneksel sanatlar ile kültürel mirasımızın tanıtılması amacıyla ''Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor'' temasıyla ''Minik Eller, Büyük Hayaller'' etkinlikleri tüm ilçelerde sürdürülüyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2024 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2024 14:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bandirmayasam.com.tr
MİNİK ELLER, BÜYÜK HAYALLER ETKİNLİKLERİ OKULLARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Balıkesir'de öğretim programlarının yanında öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, milli ve kültürel değerleri kazandırmaya yönelik kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikler anaokulu, ilkokul ile ortaokul öğrencilerine yeni ilgi alanları oluşturarak öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri sağlanıyor.

'Minik Eller Büyük Hayaller' projesi kapsamında tüm ilçelerde ebru, resim, halı dokuma, çini, ahşap şekillendirme, seramik şekillendirme, aşçılık, sepet örme, takı tasarım, çini işleme, geleneksel Türk işi nakış, tezhip, kalem işi, oyuncak bebek yapımı ile spor, keçe, vitray, su kabağı atölyeleri gibi birçok çalışma yapılarak bu çalışmalar ile öğrenciler hem öğreniyor, hem eğleniyor. Yıl boyunca devam edecek olan etkinliklerin ilki 22-26 Nisan tarihlerinde okullarda düzenlenerek yapılan etkinliklere il genelinde 64 bin 909 öğrenci katıldı.

“Minik eller dünyayı masumiyetleriyle keşfederken, çevrelerindeki her şeyi mucizevi bir potansiyel olarak görür. Bu, onların çevrelerindeki dünyayı değiştirebilecek yenilikçi fikirler üretmelerine olanak tanır. Minik eller, büyük işler başarabilir; çünkü onlar, engelleri değil, olasılıkları görür.” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı şunları kaydetti:

“Kurulan hayaller, çocuklarımızı geleceğe yönlendiren bir pusula gibidir. Eğitim, sanat, bilim, spor gibi alanlarda kendilerini ifade etmelerine ve potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olur. Yetişkinler olarak, çocuklarımızın hayallerini desteklemek ve onlara ulaşılabilir olduklarını göstermek bizim sorumluluğumuzdadır. Bu hayaller, yarının liderlerini, yenilikçilerini ve sanatçılarını şekillendirir. Çocuklarımızın hayallerine inanmak ve onları desteklemek, daha parlak bir geleceğin kapılarını aralamak demektir. Hayaller, büyüklükleriyle değil, onlara inananların sayısıyla güçlenir. Bu projenin devam etmesi, geleceğimiz olan çocuklarımızın geleneksel sanatlar ve kültürel mirasımızla buluşmasını sağlayarak, onlara kurdukları hayaller ile değerli beceriler kazandırmanın yanı sıra, kültürel zenginliklerimizin gelecek nesillere aktarılmasında büyük bir rol oynayacaktır.” /Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.