güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

“İŞÇİ HAKLARI VE TOPLUMSAL ADALET İÇİN”

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafında Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda “İşçi Hakları ve Toplumsal Adalet İçin” konulu basın açıklaması yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2024 19:40
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 19:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bandirmayasam.com.tr
“İŞÇİ HAKLARI VE TOPLUMSAL ADALET İÇİN”

Küresel Sömürüye Karşı İşçi Dayanışması

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi, işçi sınıfının haklarını korumak ve toplumsal adaleti sağlamak amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Hüseyin Ovalı tarafından yapılan açıklamada küresel kapitalist düzenin işçi ve emekçileri her geçen gün daha da sıkıntıya soktuğunu belirterek, emekçilerin kanını emen bu çürümüş düzenle mücadele edeceklerini vurguladı.

Kadro Talebi ve Ayrımcılık Karşıtı Duruş

Ovalı, belediye şirketlerinde çalışan işçilere yönelik kadro talebini yineledi ve kamu işçisi statüsünün belediye şirket işçilerine de sağlanmasını istedi. Ayrımcılığa karşı net bir tavır alarak, eşit ücret ve haklar temelinde gerçek bir kadro verilmesini talep etti.

Vergi Adaleti İstiyoruz

İşçilerin üzerindeki vergi yükünün azaltılması ve vergi adaletinin sağlanması gerektiğine vurgu yapan Ovalı, zengin kesimin daha az vergi öderken, çalışan kesimin vergi yükünün artmasını eleştirerek, vergi sisteminin yeniden düzenlenmesi çağrısı yapıtı.

Emeklilikte Adalet Arayışı

Başkan Ovalı emeklilikte yaşanan adaletsizliklerin altını çizerek, emeklilik aylıklarının düşüklüğüne dikkat çekti. Aylık bağlama oranlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek emeklilerin yaşam standartlarının yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Kadın Emekçilerin Sesine Destek

DİSK’li kadın emekçilerin Balıkesir Şubesi bünyesinde faaliyet yürütecek kadın komisyonunun önümüzdeki dönemde hayata geçeceğini de ifade eden Ovalı, Toplumsal cinsiyet ayrımcılığı ve kadına karşı şiddet gibi konularda DİSK' li Kadın emekçilerin seslerini duyuracaklarına dikkat çekti.

Mücadele Kararlılığı

Basın açıklamasının sonunda, işçi sınıfının mücadele azmi ve birlik ruhuna vurgu yapan Şube Başkanı Ovalı, emeğin hakları, demokrasi, eşitlik ve adalet için kararlılıkla mücadeleye devam edeceklerini ifade etti. Sermayenin işçi sınıfını ezdiği ve sömürdüğü düzene karşı seslerinin yükselmeye devam edeceğini söyledi. /Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.