güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

HİKMET CESUR, İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

HİKMET CESUR, İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 08:40
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 08:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bandirmayasam.com.tr
HİKMET CESUR, İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

Karesi Belediye Meclis üyesi Hikmet Cesur, İYİ Parti’den istifa etti.

Beş yıldır Belediye Meclisi üyesi olarak görev yaptığını ve yeni dönem için de adaylık için başvurduğunu açıklayan Cesur, “İlçemizde aday adayı olarak müracaat eden 11 kişilik liste içerisinden 9. sıradan aday olarak gösterildim. Bu listenin oluşturulmasında liyakatin, eğitimin, bilgi ve tecrübenin göz ardı edildiğini gördüm. Ömrüm boyunca hak, hukuk mücadelesi veren bir insan olarak bu adaletsizliğe ve saygısızlığa karşı adaylık başvurumu geri çektim. Liyakatin ve adaletin olmadığı bir yerde siyaset yapmamın anlamı yoktur.” dedi.

5 Yılda 4 İlçe Başkanı, 3 İl Başkanı!

Karesi Belediye Meclis üyesi, inşaat mühendisi Hikmet Cesur’un açıklaması şöyle:

“2019 yılından bu yana Balıkesir Karesi Belediyesi Meclis Üyesi olarak diğer 3 arkadaşımla birlikte mecliste partimizi ilkeli, tutarlı ve disiplinli şekilde temsil ettik. Bu süreçte (2019-2024) İYİ Parti Grup Başkan Vekili olarak görev yaptım. Belediye Meclisi’nde İmar, Avrupa Birliği ve Kent Estetiği Komisyonlarında partimi temsilen görev üstlendim. Bu süreçte 4 farklı ilçe başkanı ve yönetimi, 3 farklı il başkanı ve yönetimiyle çalıştım.”

“Önümüzdeki dönemde de tekrar meclis üyesi olarak hizmet vermeye devam etmek için aday adayı oldum. İYİ Parti Karesi ilçemizde aday adayı olarak müracaat eden 11 kişilik liste içerisinden 9. sıradan aday olarak gösterildim. Bu listenin oluşturulmasında liyakatın, eğitimin, bilgi ve tecrübenin göz ardı edildiğini gördüm. Ömrüm boyunca hak, hukuk mücadelesi veren bir insan olarak bu adaletsizliğe ve saygısızlığa karşı adaylık başvurumu geri çektim.”

“İnşaat Mühendisi olarak geçtiğimiz günlerde meslekte 40. yılımı tamamlamış olmamın, Balıkesir İnşaat Mühendisleri Odası’nın yönetiminde son 6 yılı şube başkanı olarak 14 yıl görev yapmamın, DSİ Bölge Müdürlüğü’nde sırasıyla İnşaat Mühendisi, Başmühendis ve Şube Müdürü olarak 32 yıl hizmet etmemin, DSİ İşyeri Disiplin Kurulu Başkanlığı yapmamın, Balıkesir Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubunun Başkanlığını yapmış olmamın, 2 yabancı dil bilmem gibi kriterlerin yetersiz görülüp, içlerinde ilkokul ve ortaokul mezunlarının bulunduğu listede 9. sıradan aday gösterildiğimi gördüm.

“Liyakatın ve adaletin olmadığı bir yerde siyaset yapmamın anlamı yoktur. Tüm bu nedenlerle bugünden itibaren İYİ Parti üyeliğimi sonlandırmaktayım. İYİ Parti üyeliğimi sonlandırmış olmam orada tanıştığım, değer verdiğim, yol arkadaşlığı yaptığım arkadaşlarımla ilişkilerimin sonlandırılması değildir. Onlarla dostluğum ve arkadaşlığım devam edecektir.” /Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.