güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

HAYAT BOYU ÖĞRENME KURSLARINA 94 BİN 339 KURSİYER KATILDI

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın başkanlığında "Hayat Boyu Öğrenme" faaliyetleri değerlendirildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2024 08:45
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2024 08:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bandirmayasam.com.tr
HAYAT BOYU ÖĞRENME KURSLARINA 94 BİN 339 KURSİYER KATILDI

Balıkesir’de, bireylerin değişen dünya koşullarına uyum sağlamalarını ve kişisel gelişimlerini sürdürmelerini sağlayan temel bir araç olan “Hayat Boyu Öğrenme” faaliyetleri değerlendirildi.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı başkanlığında, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza Kılınç, 20 ilçe halk eğitimi merkezi ve Balıkesir Olgunlaşma Enstitüsü müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı'nda, Balıkesir’deki hayat boyu öğrenme faaliyetlerine odaklanılarak yetişkin eğitimi ve sürekli öğrenme programlarının etkinliğini artırmak ve bu programların daha fazla bireye ulaşmasını sağlamak üzere stratejiler geliştirmek hedeflendi. Hayat Boyu Öğrenme çatısı altında açılan kurslar ve kursiyer sayıları hakkında bilgi verilerek 682 programda açılan 5 bin 115 kursa; 33 bin 874 erkek, 60 bin 465 kadın olmak üzere toplam 94 bin 339 kursiyer katıldığı belirtildi.

Yapılan çalışmaların gözden geçirilmesi ve güncellenmesi açısından büyük bir önem taşıyan toplantıda; mevcut projelerin başarıları ve karşılaşılan zorluklar paylaşılarak yeni öneriler ve iyileştirme yolları üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Hayat boyu öğrenmenin toplum için önemi ve bu tür eğitim faaliyetlerinin bireylerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıları üzerine konuşuldu.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, yaptığı konuşmada yörenin eğitim ihtiyaçlarını belirlemek için titizlikle çalışılması gerektiğini, bunun için saha çalışmalarının düzenli olarak yapılması, kursların yöre halkına katkı sağlaması, kurs tanıtımları için gerekli çalışmaların yapılması ve kaynak israfına neden olunmamasına özen gösterilmesi gerektiğini belirtti. "Hayat Boyu Öğrenme" faaliyetlerinin verimli ve nitelikli bir şekilde sürdürülerek etkinliklerin daha çok kişiye ulaşılabilmesi için Balıkesir'de 20 Halk Eğitimi Merkezimizin, ilçe millî eğitim müdürlükleri ile iş birliği içinde hareket etmelerinin önemini vurguladı.

Ortaöğretimdeki 12. sınıf öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel kursların düzenlenmesi, eğitim çağının dışına çıkmış özel eğitim ihtiyacı olan ve dezavantajlı konumdaki bireylere yönelik kursların açılması, okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilmesi, "Halk Eğitim Merkezleri Kapasitesinin Artırılması Projesi" kapsamındaki çalışmalar, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri, "Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor" temasıyla "Minik Eller Büyük Hayaller" etkinlikleri dahilinde yapılan çalışmalar üzerinde durulan toplantı; görüşlerin bildirilmesi ve çalışmaların verimli olması temennisiyle sonlandırıldı. /Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.