güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

GÜMÇED’İN AÇIKLAMASI ÇEVRE SEVERLERİ ÜZDÜ

GÜMÇED’İN AÇIKLAMASI ÇEVRE SEVERLERİ ÜZDÜ

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 11:58
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 11:58
Kaynak: Burcu Bayırlı
https://www.bandirmayasam.com.tr
GÜMÇED’İN AÇIKLAMASI ÇEVRE SEVERLERİ ÜZDÜ

GÜMÇED Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, yaptığı basın açıklamasında Genel Merkez kararı ile derneğin Bandırma şubesinin kapatılacağını duyurdu.

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, Genel Merkez’in fesih kararı ile GÜMÇED’in kapanacağına ilişkin basın açıklaması yaptı. Derneğin kurulduğu günden bu yana bölgede ve çevre illerde de önemli etkinlik, eylem ve çalışmalar gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Başkan Mutlu yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

“Açıldığımız günden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinlik ve eylemle, önemli işlere imzamızı attık. Yaptıklarımızı başından sonuna kadar sıralamaya ne zaman yeter ne de gerek var. Çünkü hepsini siz değerli basın emekçileri aracılığıyla kamuoyuyla paylaştık. GÜMÇED Bandırma şubesi olarak doğal ve kültürel çevrenin korunması konusunda üzerimize düşen görev ve sorumluğu yerine getirmiş olmanın verdiği bir iç huzuruyla Genel Merkez’imizin 23 Ocak 2024 tarihinde aldığı fesih kararı nedeniyle Bandırma şubesi olarak çalışmalarımıza son veriyoruz. Bu süreç içinde dernek olarak örgütsel bağımsızlığımıza azami özeni gösterdik. Kimsenin ve hiçbir kurumun ne ön ne arka bahçesi olduk. Demokrasi ve emek bileşenleriyle hak ve özgürlük mücadelesinde hep yan yanaydık. Bundan sonra da ‘gönüllü çevreciler’ olarak hem çevre hem demokrasi mücadelesinde birlikte olmaya devam edeceğimizin altını çiziyor; başta her zaman desteğini gördüğümüz siz basın emekçilerine, çalışmalarımızda yanımızda olan üyelerimize, etkinlik ve eylemlerimize katılan ‘çevre gönüllülerine’ teşekkürü bir borç biliyor, sizlere çalışmalarınızda kolaylık ve esenlik diliyoruz.” /Burcu Bayırlı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.