güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

“EMNİYET TEŞKİLÂTIMIZ, MİLLETİMİZİN HUZUR VE GÜVENİNİN TEMİNATIDIR”

10 Nisan Polis Günü’nü kutlayan Vali Ustaoğlu, “179’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlamakta olduğumuz Emniyet Teşkilâtımız ve üstün hizmet anlayışı ile görev yapmakta olan, üst düzey eğitimli ve nitelikli polis memurları tarafından yerine getirilmektedir.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 11:37
Kaynak: Serhat Barış  
https://www.bandirmayasam.com.tr
“EMNİYET TEŞKİLÂTIMIZ, MİLLETİMİZİN HUZUR VE GÜVENİNİN TEMİNATIDIR”

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Vali Ustaoğlu, kutlama mesajında şunları söyledi; “Devletin en önemli görevi; kamu düzeninin korunması ile vatandaşlarının huzur ve güven ortamının temini ve sürdürülmesidir.

Ülkemizde toplum düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunmasında en önemli görev; kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihi itibariye 179’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlamakta olduğumuz Emniyet Teşkilâtımız ve üstün hizmet anlayışı ile görev yapmakta olan, üst düzey eğitimli ve nitelikli polis memurları tarafından yerine getirilmektedir.

Emniyet Teşkilâtımız, köklü devlet geleneğimizin tecrübesiyle ve kanundan aldığı güçle; suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi, halkımızın can ve mal güvenliği ve temel haklarının korunmasında vatandaşlarımızın tam desteğini ve takdirini kazanmayı bilmiştir.

Mesai mefhumu gözetmeksizin memleketin her köşesinde, her türlü zorlu şartlar altında, milletimizin huzur ve güveni için fedakârca görev yapan Türk Polisi, suçluların tespiti ve yakalanmasında göstermiş olduğu azim ve kararlığı ile birlikte; sosyal sorumluluk bilinciyle yardıma muhtaç kimselere ve zor durumda olan vatandaşlarımızın imdadına yetişerek, daima hoşgörülü, insan haklarına saygılı, yüksek disiplin anlayışı ile milletimizin nezdinde en saygın meslekler arasında müstesna bir konuma sahiptir.

Emniyet Teşkilâtımız, demokrasiye olan bağlılığı, milli birlik ve beraberlik içerisinde ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunması, asayişin sağlanmasında gösterdiği üstün çaba ve başarılı çalışmaları ile ülkemizdeki huzurun teminatıdır.

Türk Polis Teşkilâtımızın 179’uncu kuruluş yıl dönümü münasebetiyle, görevi uğrunda şehit düşen emniyet mensuplarımızı rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizin, mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca görev yapmakta olan teşkilâtın her kademesindeki amir ve memurlarımızın Polis Günü’nü kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.” /Serhat Barış

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.