güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

CAN ATALAY İÇİN YÜRÜYÜŞ

Bandırma’da Siyasi partiler ve STK, Gezi Parkı Davası’nda tutuklanan Milletvekili Can Atalay’ın serbest bırakılması için ilk olarak eski hal binasının önünde toplanana grup Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.Sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri tarafından Cumhuriyet Meydan’ında basın açıklaması gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 08:10
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 08:10
Kaynak: Mehmet Mercan
https://www.bandirmayasam.com.tr
CAN ATALAY İÇİN YÜRÜYÜŞ

TİP Bandırma İlçe Başkanı Şerife Sevim Şenel, Can Atalay’ın 6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin birinci yıl dönümünde tutuklu bulunduğu Marmara Cezaevi’nden gönderdiği mektubu okudu.

Atak “Can Atalay günümüzün aydınlık taşıyıcısıdır”

Cumhuriyet Meydan’ında gerçekleşen basın açıklamasında konuşan CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, “Bir yanda dövülen, yok sayılan, ezilen, hayatını kaybeden halk yığınları, bir yanda kendi iktidarını ve ortaklarını koruma içgüdüsü ile hareket eden karanlık sistem. Bu karanlığa aydınlık adına, kim mum yakarsa, tarihte hep bedel ödemiştir. Can Atalay günümüzün aydınlık taşıyıcısıdır. Onun durduğu yer, emeğiyle geçinme uğraşı veren halk yığınları, alın teriyle çalışan işçi ve köylüler, geleceğimiz olan gençlerdir. Tüm bunların sonucunda, Anayasa Mahkemesi kararlarını beğenmeyebiliriz ama uymak ve uygulamak hukuk toplumunun vazgeçilmez unsurudur. Hiçbir Firavun halkın kararına karşı ayakta duramaz. Can Atalay, tüm bu dava ve olaylarda halkından yana taraf olmuş, halkın milletvekilidir. Ona bu görevi Hatay halkı ve Türk halkı vermiştir. Can Atalay yalnız değildir.” dedi.

Balkış “DİSK Emekli Sen olarak her zaman Can Atalay’ın yanındayız”

Can Atalay’ın her zaman yanında olduklarını kaydeden DİSK Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, “Can Atalay sadece bir avukat değildi. Aynı zamanda mücadelenin içinde arkadaşımız, dostumuz ve yoldaşımızdı. Siyasi iktidarın bu kininin ve öfkesinin nedenini biz çok iyi biliyoruz. Can Atalay, Soma katliamında, Çorlu tren faciasında, Ermenek maden faciasında, Sakarya Hendek havai fişek patlamasında ve Aladağ yurt yangınında işçilerin, öğrencilerin ve halkın yanındaydı. Halkın sesine tahammül edemediler ve sesini kısmaya çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. DİSK Emekli Sen olarak her zaman Can Atalay’ın yanındayız” ifadesinde bulundu./Mehmet Mercan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.