güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

BANÜ TIP FAKÜLTESİ BİNASI SENEYE TAMAMLANACAK

BANÜ TIP FAKÜLTESİ BİNASI SENEYE TAMAMLANACAK

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2024 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2024 11:08
Kaynak: Burcu Bayırlı
https://www.bandirmayasam.com.tr
BANÜ TIP FAKÜLTESİ BİNASI SENEYE TAMAMLANACAK

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, düzenlediği iftar davetinde ilk defa basın mensupları ile bir araya geldi.

1 Aralık 2023’te Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. İsmail Boz, Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği iftar davetinde basın mensupları ile bir araya geldi. BANÜ Merkez Yerleşke Personel Yemekhanesi’nde düzenlenen davete; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alparslan Serel, Prof. Dr. Feyzullat Temurtaş, Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu ve Genel Sekreter Vekili Faruk Küçük katıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. İsmail Boz, "'Türkiye Yüzyılının Başında' temalı seminer serisi kapsamında 2024 yılı içerisinde 22 seminer düzenlendi. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nde 71 farklı ülkeden gelerek eğitimlerine devam eden uluslararası misafir öğrencilerimizin, sınırları aşan anlayış köprüleri kurma potansiyeli ile birer ticaret elçisi olacağı bir proje olan BANU-Elçi Projesi için ilk adımları attık. İletişim ve Ziraat Fakültelerinin açılmasıyla birlikte Üniversitemiz bünyesindeki fakülte sayısı 12'yi bulmuştur. İletişim Fakültemiz alanında yetkin ve deneyimli akademik kadrosu ve öğrencileriyle eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Ziraat Fakültemiz de faaliyetlerine başlayacaktır." dedi.

"Açık Kalp Ameliyat Sayısı 350'lere Yaklaştı"

Tıp Fakültesi ile ilgili konuşan Rektör Boz, "Aynı zamanda Tıp Fakültesi binamızın da önümüzdeki eğitim-öğretim yılına kadar bitirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Fakültemizin bugün 160 öğrencisi, 5 Profesör, 15 Doçent, 32 Doktor Öğretim Üyesi ve 3 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 55 öğretim elemanı bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı ile Üniversitemiz arasında imzalanan birlikte kullanım protokolü sayesinde Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde İlk defa kapalı usulle abdominal aort anevrizma onarımı yapılmıştır. Açık kalp cerrahisinde toplam ameliyat sayısı 350'lere yaklaştı. Ayrıca Kadın doğumda iki öğretim üyemiz tüp bebek sertifikasına sahiptir. Bandırma'da ilk kez Gastroenteroloji yan dal uzmanı öğretim üyemiz göreve başlamıştır. İç Hastalıkları ve Genel Cerrahi uzmanlarına endoskopi eğitimi vermek üzere başvurulmuş olup, Sağlık Bakanlığı'ndan onay beklenmektedir." diye konuştu.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde İlklere İmza Atıldı

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çalışmalarından bahseden Boz, "Ürolojide ilk kapalı prostat ameliyatı yapılmıştır. Ortopedi kliniğinde ilk vertebra başlatılmıştır. İlk meslek hastalıkları ve akılcı ilaç kullanımı polikliniği açılmıştır. Nörolojide ilk inme polikliniği hizmete açılmıştır. Kardiyoloji kliniğinde ilk kez kapalı yöntemle atrial septal defekt (kalp deliği) kapama operasyonu gerçekleştirilmiştir. Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin son 3 yıllık istatistikleri 2024 yılının Ocak ayı itibariyle Acil Poliklinik sayısı 27 bin 218, Poliklinik sayısı 59 bin 117, Toplam Poliklinik sayısı 86 bin 335 ve Ameliyat Sayısı 2 bin 291olmuştur. Bu veriler ve bilgiler ışığında Kamu-Sanayi-Üniversite işbirliğini esas alarak Üniversitemizin şehrimize ve bölgemize katkısını her geçen gün arttırmak, "Sen Umut Ol" ilkemize uygun şekilde Üniversitemizi Türkiye'nin marka üniversitelerinden biri yapmak konusunda kararlıyız. Akademik kadrosu, idari personeli ve çok kıymetli öğrencileri ile Üniversitemizin hedeflerine en kısa sürede ulaşacağına yürekten inanıyorum. Mübarek Ramazan ayı vesilesi ile gerçekleşen ilk basın toplantımıza katılımınızdan dolayı müteşekkir olduğumu ayrıca ifade etmek isterim." dedi. /Burcu Bayırlı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.