güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE BİR İLK DAHA

BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE BİR İLK DAHA

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2024 10:25
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2024 05:41
Kaynak: Mehmet Mercan
https://www.bandirmayasam.com.tr
BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE BİR İLK DAHA

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tıp fakültesi kurulmasıyla birlikte üroloji kliniği ilklere imza atmaya devam ediyor.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Tıp Fakültesinin kurulması ve hastanenin Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüne geçmesiyle birlikte üroloji kliniği, en güncel sağlık hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Daha önce açık cerrahi ile Bandırma'da çeşitli ilklere imza atan üroloji kliniği, bölgede önemli bir üroloji merkezi haline geldi. Son olarak, klinikte Laparoskopik (kapalı yöntem ile) prostat kanseri ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Aykut Başer, hastanenin Bandırma ve çevresine en güncel tedavi yöntemleriyle yüksek kalitede sağlık hizmeti sunduğunu belirterek laparoskopik cerrahi hakkında şunları söyledi: "Laparoskopik Radikal Prostatektomi, prostat kanseri tedavisinde sıkça kullanılan bir cerrahi yöntemdir. Bu yöntemde, cerrah küçük kesiler yaparak bir kamera ve cerrahi aletler aracılığıyla prostat bezini çıkarır. Laparoskopik cerrahi, geleneksel açık cerrahiye kıyasla daha az invazif bir yöntemdir, bu da daha az kan kaybı, daha az ağrı ve daha hızlı iyileşme süreci anlamına gelir. Laparoskopik radikal prostatektomi, prostat kanseri olan erkekler için etkili bir tedavi seçeneği olabilir. Ancak, her hasta için uygun olmayabilir ve tedavi seçenekleri, hastanın bireysel durumuna ve kanserin evresine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, prostat kanseri teşhisi konmuş hastaların, hatta tüm ürolojik kanserlerinde dahil tedavi seçenekleri hakkında hastanemize başvurarak detaylı bir şekilde bilgi almaları önemlidir" dedi. /Mehmet Mercan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.