güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

BALKIŞ:"SOSYAL ADALET İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

DİSK Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, Ankara'daki dev mitingle ilgili değerlendirmede bulunarak mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 12:43
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 12:43
Kaynak: Serhat Barış
https://www.bandirmayasam.com.tr
BALKIŞ:"SOSYAL ADALET İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Ankara'da gerçekleşen büyük emekli mitingine Bandırma'dan katıldıklarını belirten Balkış, ülke genelinde emeklilerin maaş ücretleri başta olmak üzere bir çok sorunla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Mitingde emeklilerin sesini duyurduğunu ve haklarını savunmak için mücadeleye devam edeceklerini dile getiren Balkış,  emeklilerin sorunlarını çözmedikçe bayramın gelmeyeceğini, ancak mücadele ederek haklarını alabileceklerini vurguladı.

Bandırma Cumhuriyet Meydanı'nın emeklilerin buluşma noktası olduğunu ve meydandaki kafelerde yaşanan fiyat artışlarına dikkat çeken Balkış, Emeklilerin sosyalleşebileceği uygun ortamların önemine değindi. Balkış, "Ankara'da tüm zamanların en büyük emekli mitingini yaşadık. 1995 senesinden beri DİSK Emekliler Sendikası, emeklilerin sorunlarını dile getirerek sürekli bir etkinlik içerisindeyiz. Sendikal mücadeleyi en yukarılara taşıdık. Siyasi iktidar bizleri asgari yaşamaya mahkum etti. Muhalefet partiler emeklilerin sesini duyurmak için mitingler düzenledi. Emekli vatandaşlara katkı sağlayacak tüm siyasi partiler ile birlikte yürüyecek bir sendikayız. Ankara Tandoğan'da geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen büyük mitinge Bandırma'dan 2 otobüs gittik. Ankara'da asgari ücretle geçinmeye çalışan insanları gördük. Emekliler, 'asgari ücretle ev kirasını öderse aç kalır, alışveriş yaparsa sokakta kalır' böyle bir ikileme soktular. Dev mitingde tüm emekliler aldıkları asgari ücretten mağdur olduklarını ifade ettiler. Bizler emeklilerin hakkını savunmak için mücadelemizi devam ettireceğiz. Ankara mitingi çok coşkuluydu. Havanın çok sıcak olmasına rağmen Türkiye'nin her yerinden emekli vatandaşlarımız mitinge geldi. Emekliler, sorun nereden kaynaklandığını biliyorlar. Kader olmadığını, yoksulluk olmadığını emeklilerimiz biliyorlar. Hesap sorma vaktinin geldiğini biliyorlar. Emeklilerin yaşadığı sorunların kaynağını çözerlerse emekliye o zaman bayram gelir. Bu bayramlar artık çok uzak değil, DİSK Emekli Sendikası olarak sürekli mücadelemizi yapacağız" dedi.

BALKIŞ:"HAK VERİLMEZ, ALINIR; BAŞARI, ZAFER SOKAKTA KAZANILIR"

Bandırma Cumhuriyet Meydanı'nın emeklilerin buluşma noktası olduğunu ve meydandaki kafelerde yaşanan fiyat artışlarına dikkat çeken Balkış, emeklilerin aldıkları 10 bin lira maaş ile sadece meydanlarda sosyalleşebildiğine dikkat çekti. Balkış, "Bandırma Cumhuriyet Meydanı emeklilerin meydanı. Neden mi? Sürekli yanınıza garson gelip 'Ne içersiniz?' diye sormuyor. Zaten emekliler aldığı para ile çay bile içemiyor. Meydandaki işletmelerde en ucuz çay 20 lira. Sahil kenarına yaklaştıkça çay 39 lira, kahveyi söylemiyorum bile. 10 bin lira gibi bir para ile emekli nasıl çay kahve içsin. Bandırma'nın emeklileri meşhurdur, meydandaki bankalarda otururlar. Bu meydanın önemi var. Son zamanlarda bir durum yaşadık. Meydandaki kafelere emekli arkadaşlarımız daha önce gidip sosyalleşebiliyorlardı. Son zamanlarda daha ucuz yerlere belediyelerin kafelerine ya da çay ocaklarına gider oldular. Emekli vatandaşlarımız bu kafelerdeki fahiş zamlara karşı direnemiyor ve daha uygun yerleri tercih ediyorlar. Sosyalleşmenin ucuz bir yanı yok, meydan hariç. Emeklilerden tek isteğim var, asla mücadeleden vazgeçmemeleri. Mücadele etmeden asla istediklerini alamazlar. DİSK Emekli Sen olarak herkesi mücadeleye davet ediyorum. Hak verilmez, alınır; başarı zafer sokakta kazanılır" diye konuştu. /Serhat Barış

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.