güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

ANADOLU BASININI SUSTURMAYIN

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Tasarruf Tedbirleri Genelgesinde gazetelerin aboneliklerinin kesilmesiyle birlikte başlattığı ve Türkiye basınına örnek niteliğindeki eyleme İYİ Parti genel merkezinden de destek geldi.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 08:15
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 08:15
Kaynak: Serhat Barış
https://www.bandirmayasam.com.tr
ANADOLU BASININI SUSTURMAYIN

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cenk Özatıcı Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve yönetimini ziyaret ederek haklı eylemlerinde destek olduklarını açıkladı. Tasarruf Tedbirleri Genelgesinde gazetelerin aboneliklerinin kesilmesini eleştiren Özatıcı konuyu TBMM gündemine taşıyacaklarını da kaydetti.

ÖZATICI: “İTİBARDAN TASARRUF ETMEYENLER BASINI SUSTURUYOR”

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cenk Özatıcı, “Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinde önemli konular konuştuk. Özellikle son tasarruf tedbirlerinde yerel gazetelerin aslında susturulmasına yönelik bir çerçeve çizdik. Yani tasarruf adı altında medyanın sesinin kısılmasının, sansür uygulanmasının karşısındayız. Devlet mekanizmasında yasama, yürütme yargı diye üç kuvvet geçer ama dördüncü kuvvet de medyadır. Yani itibardan tasarruf etmeyen kişilerin medyanın, halkın sesini duyuran gazetelerin, onun kabiliyetlerini akim bırakacak şekilde kanunlar çıkarmasını kabul etmiyoruz. Zaten İYİ Parti olarak buna Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde muhalefet etmiştik. İlerleyen dönemlerde daha güçlü bir şekilde bunu mecliste gündeme getireceğiz ve grup konuşmalarında da bunu ifade edeceğiz” diye konuştu.

DEMİR: “ANADOLU BASINI SUSARSA TÜRKİYE SUSAR”

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir’de konuşla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Genel başkan yardımcımıza teşekkür ediyoruz. Yerel basının, Anadolu basınının başlattığı bu mücadeleye destek amaçlı ziyaretinden memnuniyet duyduk. Bu konuda İYİ Parti’nin TBMM’deki grubunun da, sayın genel başkanının da Anadolu gazetelerinin ve gazetecilerinin sesi olmalarını rica ettik. Kendisi de ilgileneceklerini söylediler. Yerel gazeteler susturulursa Türkiye susar diyoruz. Gazeteler yaşatılmalı, gazeteler, televizyonlar, radyolar, internet haberciliğinin desteklenmesi için ülkeyi yönetenlerden ilgi ve alaka bekliyoruz. Tasarruf yapılacaksa tasarruf yapılacak birçok konu var. Bu tasarruflara meclisten başlayabilirler, milletvekilliği sayısını düşürerek de başlayabilirler. Ama en son tasarruf yapılacak konularda tersten başlanmasını da biz anlamakta güçlük çekiyoruz” ifadelerini kullandı. /Serhat Barış

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.