güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HAKAN ŞEHİRLİ İLE ÖZEL RÖPORTAJ

31 Mart yerel seçimlerinde göreve seçilen Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Muhabirimiz Serhat Barış ile Marmara Medya Grubu bünyesinde yazı ve haberleriyle katkı sağlayan Muammer Özel’in gerçekleştirdiği özel röportajda kendisine dair merak edilen soruları tüm samimiyetiyle yanıtladı.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 08:47
Kaynak: Serhat Barış
https://www.bandirmayasam.com.tr
ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HAKAN ŞEHİRLİ İLE ÖZEL RÖPORTAJ

Röportajda, Altıeylül ilçesinde yapılması planlanan projeler, hedefler, sosyal ve kültürel etkinlikler, altyapı ve ulaşım hamleleri, kadınların toplumsal yaşama katılması için yapılacak projeler ve daha birçok konu ele alındı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli ile gerçekleşen özel röportajda Başkan Şehirli'ye yöneltilen ilk soru ise göreve ilk başladığında ilk olarak ne yapmayı planlıyorsunuz? oldu.

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, seçim sürecinde benimsediği "Altıeylül sakinlerinin sahibi olacağı bir şehir" sloganıyla dikkat çekiyor. Şehirli, bu sahipliği güçlendirmek adına tüm Altıeylül sakinlerinin yönetime katılmasının önemini vurguluyor. Belediyenin çabalarının yanı sıra vatandaşların da katkısının şehrin gelişiminde kilit rol oynayacağına inanan Şehirli, basit ama etkili yöntemlerle herkesin katılımını teşvik ediyor. Altıeylül'ü Türkiye'de örnek bir kent haline getirme hedefiyle ilerleyen Başkan Şehirli, toplumsal dayanışma ve katılımın büyüyerek devam edeceğini belirtiyor.

Şehirli, "Seçim sürecinde "Altıeylül sakinlerinin sahibi olacağı bir şehir" sloganını benimsedik. Bu sahipliği, tüm Altıeylül sakinlerinin yönetime katılmasıyla sağlamak istiyoruz. Bu şehrin güzelleşmesi için yalnızca belediyenin çalışmaları yeterli değil; vatandaşların da katkıda bulunması gerekiyor. Yolunuza taş koymak veya köylerdeki imece ruhunu yaşatmak gibi basit ama etkili yollarla herkesin katkıda bulunmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu şekilde, Altıeylül'ü Türkiye'de örnek bir kent yapma yolunda ilerliyoruz" dedi.

Özel, "Öncelikli hedefleriniz neler olacak?

Şehirli, "Atatürk'ün teminatı olan gençlerimizi çağımıza hazırlamak için özellikle bilimsel ve internet tabanlı girişimlere destek vereceğiz. Dünya ile iletişim kurabilmeleri için gerekli eğitim ve kursları düzenleyeceğiz. Kadınlara ve genç çiftçilere tarım ve hayvancılık konusunda fide, gübre, veterinerlik ve ziraat mühendisliği desteği sağlamayı planlıyoruz".

Özel, "Sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili projeleriniz var mı?

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, göreve başladıklarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleriyle başlayan kültürel etkinliklerin ardından 19 Mayıs etkinliklerini düzenlediklerini belirtti. Şehirli, "Göreve geldiğimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile etkinliklerimize başladık. Ardından 19 Mayıs etkinliklerini düzenledik. Kendi bünyemizde tiyatro grupları ve halk oyunları ekiplerimiz var. Resim, müzik ve sanat gibi talepler doğrultusunda belediyemizin tüm gücünü kullanacağız. Tasarruf tedbirleri kapsamında kendi sanatçılarımız ve amatör gruplarımızla etkinlikler yapmayı planlıyoruz."

Özel, "Çevre ve yeşil alanlar konusunda hangi adımları atmayı düşünüyorsunuz?

Şehirli, "Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde, bitkilerin gelişimi, bakımı ve takibi konusunda yeni çiçek türlerinin yetiştirilmesi için belediyeye ait arazilerde üretim yapacağız."

Özel, "Altyapı ve ulaşım konusunda ne tür stratejiler izlemeyi planlıyorsunuz?

Şehirli, "Altyapı çalışmaları öncelikle BASKİ'nin sorumluluğunda. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın ile düzenli olarak görüşmeler yapıyoruz ve BASKİ ile birlikte planlı çalışmalar yürüterek sorunların yakın takipçisi olacağız."

Özel, "Gençler ve çocuklar için yapmayı planladığınız projeler var mı?

Şehirli, "Gençler için spor sahalarını artırmak ve Gençlik Spor Müdürlüğü ile yapacağımız ortak projelerle gençleri spora teşvik etmek önceliklerimiz arasında. Ayrıca, öğretmenlerimizle birlikte akademik kurslar düzenleyerek çocuklarımızı her anlamda destekleyeceğiz."

Özel, "Kadınların toplumsal yaşama katılması için neler yapmayı planlıyorsunuz?

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, kadınların tarım ve hayvancılık faaliyetlerine katılımını teşvik ederek yerel güçlerini mobilize etmeyi amaçlıyor. Üretken çiftçilerin ürünlerini değerinde alıp, katma değeri yüksek şekilde satmalarını sağlamanın yanı sıra kendi satış ofislerini kurmalarına destek olacaklarını belirtiyor.

Şehirli, "Kadınları tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dahil ederek bulundukları yerden sorunlarını çözmeye çalışacağız. Üretken çiftçilerimizin ürünlerini değerinde alıp, katma değeri yüksek şekilde satmalarını ve kendi satış ofislerini kurmalarını sağlayacağız. Kadın pazarlarını geliştirerek dikkat çeken bir pazaryeri oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

Özel "Sürdürülebilir kalkınma hedefleriniz nelerdir?

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak amacıyla AR-GE birimlerinin önemine vurgu yaparak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Şehirli, "Sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bir AR-GE birimimiz bulunuyor. Avrupa Birliği çerçevesinde yapılabilecek projeler üzerinde çalışıyor ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın'ın kontrolünde projelerimizi geliştirmeyi planlıyoruz" ifadelerinde bulundu. Haber: Serhat Barış Foto: Muammer Özel

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.