güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

1 OCAK'TA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Ticaret Bakanlığı Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde değişikliğe gitti.

Haber Giriş Tarihi: 15.01.2024 08:10
Haber Güncellenme Tarihi: 15.01.2024 08:10
Kaynak: Burcu Bayırlı
https://www.bandirmayasam.com.tr
1 OCAK'TA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Lokanta, restoran, kafe ve pastane gibi işletmelere kapı önleri ile masalara görünür şekilde fiyat listesi asma zorunluluğu getirildi.

Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek hizmeti veren işletmelere yönelik fiyat etiketi düzenlemesi yaptı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre işletmeler, hizmetin özelliği ve tüketiciye sunuluş biçimine göre tarife ve fiyat listesini işyerlerinin girişi ve hizmet verilen masalara asmak zorunda.

Uygulama 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren başladı.

Bandırma'da da Ticaret Bakanlığı fiyat etiketi yönetmeliği'nde değişikliğe de yavaş yavaş uymalar gözlemleniyor. Bazı esnaflar güncel fiyatların bulunduğu fiyat etiketlerini müşterilerin görebileceği masa ve duvarlara astıkları gözlendi.

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği şöyle:

MADDE 1- 28/6/2014 tarihli ve 29044 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Fiyat Etiketi Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu işyerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işyerlerinde ise işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.”

MADDE 2- Bu Yönetmelik 1/1/2024 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütür.

/Burcu Bayırlı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.