güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜNİVERSİTESİTEDE OBEZİTE PANELİ DÜZENLENDİ

ÜNİVERSİTESİTEDE OBEZİTE PANELİ DÜZENLENDİ

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 10:19
Kaynak: Burcu Bayırlı
https://www.bandirmayasam.com.tr
ÜNİVERSİTESİTEDE OBEZİTE PANELİ DÜZENLENDİ

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde “Obezite Tip 2 Diyabet: Büyüyen Tehlikenin Farkında mıyız? Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Başarı Oranları” konulu panel düzenlendi.

“Türkiye Yüzyılının Başında” seminer serisi kapsamında, Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Obezite Tip 2 Diyabet: Büyüyen Tehlikenin Farkında mıyız? Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Başarı Oranları” konulu panel, Rektör Prof. Dr. İsmail Boz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve moderatörlüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Uğur Günşen’in yaptığı panele konuşmacı olarak Mudanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Evren Dilektaşlı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Diyetetik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Persil Özkan katılım sağladı. Panele, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Eseceli, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Söğüt, akademik ve idari personel, vatandaşlar ve öğrenciler katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda obezite ve Tip 2 diyabet gibi sağlık sorunlarının önemi üzerinde duruldu. Özellikle modern yaşam tarzının getirdiği alışkanlıkların bu hastalıkların artışında önemli bir rol oynadığı vurgulandı. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve yaşam tarzı değişikliklerinin önemi üzerinde duruldu. Ayrıca, bariatrik ve metabolik cerrahinin bu hastalıkların tedavisindeki başarılarına da dikkat çekildi.

Katılımcıların obezite ve Tip 2 diyabet gibi sağlık sorunlarına dair farkındalıklarını artırmayı ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmeyi amaçlayan panelde Prof. Dr. Evren Dilektaşlı ve Doç. Dr. Özlem Persil Özkan, sunumlarıyla obezite ve Tip 2 diyabet konusunda detaylı bilgiler aktardı.

 “Türkiye Yüzyılının Başında” seminer serisi kapsamında Sağlık Bilimleri Fakültemiz tarafından düzenlenen “Obezite Tip 2 Diyabet: Büyüyen Tehlikenin Farkında mıyız? Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Başarı Oranları” konulu panel, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılmasının ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. Panel sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Eseceli tarafından davetli konuşmacılar Prof. Dr. Evren Dilektaşlı ve Doç. Dr. Özlem Persil Özkan'a plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. /Burcu Bayırlı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.