güvenilir kaynak casibom giriş maritbet
SON DAKİKA
Hava Durumu

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU YIL SONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2023-2024 eğitim öğretim yılı "İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Sene Sonu Toplantısı" Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında, Vali Yardımcısı Mustafa Çek ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı eşliğinde, komisyon üyelerinin de katılımıyla Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 13:22
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 13:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bandirmayasam.com.tr
İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU YIL SONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim öğretim hizmetlerinin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında, milli eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak ve eğitim öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara göre geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; Balıkesir eğitim ailesi bir araya geldi.

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri, mesleki ve teknik eğitim alanında sektör ile iş birliği yapılması, istihdama yönelik çalışmalar ve okul güvenliği üzerinde durulan toplantının açılış konuşması, Vali İsmail Ustaoğlu tarafından yapıldı.

2023-2024 eğitim öğretim yılının başarılı geçmesinde emeği geçen tüm öğretmenlere, idarecilere, öğrencilere ve velilere teşekkürlerini sunan Vali İsmail Ustaoğlu, açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Milli Eğitim Temel Kanununda belirtildiği gibi, orta öğretimin amacı, bütün öğrencilere asgari ortak bir genel kültür vermektir. Devamında hayata ve iş alanlarına hazırlayarak bilinçlenmelerin sağlamak, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yükseköğretime ve hayata hazırlamaktır. İnsan gücü, eğitim, istihdam dengesinin kurulması eğitim programlarımızın yeniden yapılandırılmasına bağlıdır."

Açılış konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, 2023-2024 eğitim öğretim yılına dair istatistiki bilgilerin aktarıldığı bir sunum gerçekleştirdi. İkili eğitim yapan okul sayıları, resmi/özel ilkokul ve ortaokul öğrenci sayıları, taşımalı öğrenci bilgileri, açık öğretim öğrenci sayıları, pansiyonlar, destekleme ve yetiştirme kursları, halk eğitim merkezlerinin kursiyer sayıları, rehberlik araştırma merkezleri, tam zamanlı kaynaştırma, özel eğitim sınıfı, destek eğitim odası ve öğrenci sayıları ile eğitim yatırımları hakkında bilgi veren Ali Tatlı; ülkenin ekonomik kalkınması ve gençlerin istihdamının sağlanmasında, mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin önemine değinerek mesleki ve teknik eğitim veren liselerde başarılı çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Balıkesir'de eğitime dokunan her kesimden katılımcının olduğu toplantıda; komisyon üyeleri gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini paylaştı. Üyeler arasında yer alan okul/kurum yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilere de söz veren Vali İsmail Ustaoğlu; eğitim öğretim faaliyetleri hakkında öneri ve talepleri dinledi. Eğitim kalitesini yükseltmek için eğitimin tüm paydaşlarının iş birliği içinde hareket etmesinin önemine değindi. /Haber Merkezi     

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.