BAܒde TEKNOKENT Kuruluş Süreci Hız Kazandı
Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluşu ile ilgili kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından konuyla ilgili süreç hız kazandı.
31-5-2014

TEKNOKENT kuruluş süreci ile ilgili Üniversite Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde yeni bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Halit Sezgin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bedri Yüksel, Prof. Dr. Mehmet Doğan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Teke, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıtkı Samet Ermiş, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Engin Ulusal ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Ali Aşuk katıldı.

Toplantıda TEKNOKENT’in kuruluş süreci ile ilgili ulaşılan noktadan duyulan memnuniyet paylaşılırken, Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin; Balıkesir ili, AR-GE kuruluşları, yatırımcılar ve üniversitemiz için önemi vurgulandı.

Toplantıda, yakın süreçte arazi tahsisi yapılan Teknoloji Geliştirme Bölgesinin Yönetici Şirketinin de kurulması kararlaştırılırdı. Yönetici Şirket Ortakları arasında Üniversitemiz ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası, Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Ticaret Borsası, Balıkesir OSB, Bandırma OSB ve Burhaniye Ticaret Odası yer aldı.