Yeni Diş Hastanesi Nisan’da Kapılarını Açacak
24-1-2020

Bandırma’da yapımı tamamlanma aşamasına getirilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kısa sürede hizmet vermeye başlayacak olması vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılanıyor.

Başhekim Halit Ağdacı’dan alınan bilgilere göre, hava şartları ve bazı nedenlerin yaşanmaması halinde yeni Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin 30 Nisan 2020 tarihinde açılması planlanıyor. Başhekim Ağdacı, Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin 30 ünite kapasiteli, bodrum kat dahil 5 katlı inşa edildiğini belirtti.

Binanın 3 bin 450 metrekare inşaat sahası üzerine kurulduğunu ifade eden Başhekim Halit Ağdacı, şunları söyledi. "Çocuk polikliniği, protez ve cerrahi poliklinikleri, acil polikliniği, mahkum polikliniği, merkezi sterilizasyon ve çok amaçlı diş protez laboratuvarının mevcut olduğu inşaatımızın yapımı son aşamasına gelmiş olup, çevre düzenlemesine geçilmiştir. Teknolojik ve kalite standartlarına uygun, tıbbi cihaz donanımı ve mobilya mefruşatı ile hastalarımıza en iyi hizmet sunabilmek için alımlarımız planlama aşamasındadır. Yeni binamızın yapım maliyeti yaklaşık 9 milyon liradır. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin hizmete girmesiyle birlikte sadece Bandırma değil çevre ilçe ve mahallelerdeki vatandaşlarda yararlanma imkanına kavuşmuş olacaktır”. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci