Yağını Dökme Geleceğini Kirletme !
6-11-2019

Gönen Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından

Gönen de çevrenin korunması, çevre bilincinin arttırılması ve geri dönüşüm çalışmalarına vatandaşlarımızın katılımlarının daha aktif hale getirilmesi için atık yağların sularımıza karışmasını önlemek amacıyla merkez mahalle muhtarlıkları ile birlikte Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası başlatıldı.

"1 Litre Bitkisel Atık Yağ 1 Milyon Litre Temiz Suyun Kirlenmesine Sebep Olmaktadır."

Lavabo ve kanalizasyon borularının tıkanmasına neden olan bitkisel yağları kesinlikle lavaboya dökmeyiniz, kampanya kapsamında Muhtarlıklar ve Belediyeye atık yağ getiren vatandaşlara sokakta yaşayan canlılar için hayvan maması hediye edilecek.

"Atık Pillerin Geri Kazanım Çalışmaları"

Aynı şekilde toprak ve su kirliliğine sebebiyet vermemek için atık pillerin diğer atıklardan ayrı toplanması için Gönen Belediyesi tarafından mahalle muhtarlıklarında, okullarda, marketlerde, elektronik mağazalarında ve camilere bırakılan Atık Pil Toplama kutularında vatandaşlarımızın katkılarıyla biriken piller ekipler tarafımızdan periyodik olarak toplanmaktadır.

Atıkların kontrolsüz şekilde atıldığında insan sağlığına ve doğaya zarar vermesini önlemek amacıyla hayata geçirilen bu çalışmalar, doğal kaynakların kullanımını azaltarak atık maddelerin yeniden ham madde olarak kullanılmasının sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır. /Haber Merkezi